przesuń do początku strony

Lista aktualności

20 MAR 2017

„Bohaterowie czasów pokoju” nagrodzeni przez szefa MSWiA

„Bohaterowie czasów pokoju” nagrodzeni przez szefa MSWiA
„Bohaterowie czasów pokoju” nagrodzeni przez szefa MSWiA

20 marca 2017 roku, w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zostały wręczone Krzyże Zasługi za Dzielność nadane przez Prezydenta, a wręczone przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Odznaczenia otrzymało dwóch funkcjonariuszy PSP. 

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej odznaczeni Krzyżem Zasługi Za Dzielność

 • st. ogn. Teodor Hamerski pełni służbę w ochronie przeciwpożarowej od 1991 r., obecnie zajmuje stanowisko dowódcy zastępu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 z siedzibą w Opolu.
  st. ogn. Teodor Hamerski z narażeniem własnego zdrowia i życia, wykorzystując posiadane umiejętności i doświadczenie zawodowe uratował życie osób, które znalazły się w pożarze mieszkania.
 • ogn. Bogusław Koprowski pełni służbę w Państwowej Straży Pożarnej od 2004 r., obecnie na stanowisku operatora sprzętu specjalnego w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Krakowie.
  ogn. Bogusław Koprowski z narażeniem życia i zdrowia wyciągnął z rzeki tonącego człowieka, po dopłynięciu z nim do brzegu przekazał poszkodowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej wyróżnieni Nagrodą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

 • st. ogn. Krzysztof Rzęsa – strażak z dwudziestoletnim stażem służby, zatrudniony na stanowisku dowódca zastępu w Komendzie Powiatowej PSP w Drawsku Pomorskim.
  25 listopada 2016 r. st. ogn. Krzysztof Rzęsa udzielił pomocy ofiarom wypadku komunikacyjnego w okolicach miejscowości Zajezierze (powiat łobeski).
 • st. ogn. Andrzej Gałka – starszy operator sprzętu specjalnego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu i st. sekc. Przemysław Nieradka – starszy ratownik – kierowca służbę pełni w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Szprotawie.
  4 marca 2017 r. na ul. Małomickiej w Szprotawie doszło do groźnego wypadku drogowego. Samochód osobowy, wypadł z drogi na moście, po czym uderzył w barierę energochłonną, a następnie się zapalił. W czasie wolnym od służby, jako świadkowie powyższego zdarzenia natychmiast zaalarmowali służby ratownicze i samodzielnie przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym.
 • sekc. Angelika Rewa służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęła w 2013 r. Obecnie zajmuje stanowisko młodszego ratownika w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 Gdynia-Chylonia Komendy Miejskiej PSP w Gdyni.
  11 stycznia 2017 r. uratowała małego chłopca z pożaru mieszkania mieszczącego się w budynku wielorodzinnym w Gdyni.

W uroczystości wręczenia odznaczeń i nagród udział wziął komendant główny PSP – nadbryg. Leszek Suski.

Opracowanie: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP
Zdjęcia: MSWiA
Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej

20 MAR 2017

„Bohaterowie czasów pokoju” nagrodzeni przez szefa MSWiA

wszystkie aktualności