przesuń do początku strony

Lista aktualności

02 SIE 2017

Kolejna akcja prewencyjna PKP i PSP w Bydgoszczy

Kolejarze i strażacy razem w akcji prewencyjnej w
Kolejna akcja prewencyjna PKP i PSP w Bydgoszczy

29 lipca 2017 roku, na dworcu PKP S.A. BYDGOSZCZ GŁÓWNA odbyła się kolejna już akcja promująca bezpieczne zachowania podczas wakacji. Zarówno podróżni, jak i mieszkańcy Bydgoszczy mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu zorganizowanym przez PKP S.A. i Państwową Straż Pożarną.

Tego dnia w hali głównej dworca prowadzono szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym i korzystania z automatycznego defibrylatora (AED). Przygotowano specjalne stoisko prewencji społecznej, wyposażone w sprzęt do projekcji filmów, miejsce dla dzieci z przeznaczeniem do rysowania i składania modeli strażackich pojazdów, strażacy udzielali fachowych porad i odpowiadali na pytania podróżnych. 

Specjalne atrakcje miały miejsce również na przydworcowym placu. Uczestnicy akcji mogli skorzystać ze strażackiego toru przeszkód dla dzieci oraz wspiąć się po drabinie strażackiej, przy asekuracji ratowników ze specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego z Bydgoszczy.  O frekwencję dbała strażacka maskotka, która poruszając się wśród podróżnych zachęcała do odwiedzenia stoiska PSP.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska

02 SIE 2017

Kolejarze i strażacy razem w akcji prewencyjnej w Bydgoszczy

wszystkie aktualności