przesuń do początku strony

Lista aktualności

06 PAŹ 2017

Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Zielonej Górze

6 października 2017 roku w Zielonej Górze odbyło się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego omówiono skutki nawałnicy. W spotkaniu uczestniczyła Pani Beata Szydło – premier RP, Pan Mariusz Błaszczak – minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pani Elżbieta Rafalska – minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, generał brygadier Leszek Suski – komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, Pan Władysław Dajczak – wojewoda lubuski i przedstawiciele służb województwa lubuskiego.

W trakcie posiedzenia Pan Władysław Dajczak – wojewoda lubuski wraz z przedstawicielami służb przedstawił Pani Beacie Szydło premier RP przebieg akcji związanych z usuwaniem szkód nawałnicy, która przeszła przez województwo lubuskie w nocy z 5 na 6 października 2017 r.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak podkreślił, że w każdym poszkodowanym województwie zbierze się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego.

W województwie lubuskim, na skutek przejścia orkanu Ksawery, zostały odnotowane straty we wszystkich powiatach. Według wstępnych danych uszkodzonych zostało 73 budynki mieszkalne i 41 budynków gospodarczych.

Po posiedzeniu Pani Beata Szydło – premier RP, Pan Mariusz Błaszczak – minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Władysław Dajczak – wojewoda lubusk, generał brygadier Leszek Suski – komendant główny Państwowej Straży Pożarnej udali się do Radnicy w powiecie krośnieńskim, aby na miejscu spotkać się z poszkodowanymi. Najdotkliwsze straty odnotowano właśnie w powiatach krośnieńskim, zielonogórskim i wschowskim. 

Opracowanie: kpt. Łukasz Kucmin Zespół Prasowy KG
Zdjęcia: kpt. Dariusz Szymura – KW PSP Gorzów Wielkopolski
Wprowadził: Zespół Prasowy KG PSP

06 PAŹ 2017

Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Zielonej Górze

wszystkie aktualności