przesuń do początku strony

Lista aktualności

05 CZE 2017

X Półmaraton Strażacki im. Adriana Kotkowskiego

X Półmaraton Strażacki im. Adriana Kotkowskiego
X Półmaraton Strażacki im. Adriana Kotkowskiego

Tegoroczna jubileuszowa 10. edycja Półmaratonu Strażackiego im. Adriana Kotkowskiego odbyła się po raz kolejny w ramach XXIII Półmaratonu Jaworskiego o Puchar Burmistrza Jawora. Na starcie stanęła rekordowa liczba 257 zawodników, wśród których było 52 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej.

W biegu tym strażacy mieli okazję do zdobycia punktów do klasyfikacji „Pucharu Polski w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej na 2017 r.”. Półmaraton jest poświęcony pamięci Adriana Kotkowskiego – funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze, który wraz z mamą i siostrą zginął w wypadku samochodowym.

Jak co roku funkcjonariusze PSP znakomicie zaprezentowali się w klasyfikacji generalnej Półmaratonu Jaworskiego, finiszując tuż za zwycięzcą – Pawłem Koskiem z Tych. Wśród strażaków najlepszy okazał się Kamil Poczwardowski (KP PSP Sierpc), wyprzedzając Damiana Glapiaka (KP PSP Wolsztyn) oraz Macieja Dawidziuka (KM PSP Jelenia Góra).

Klasyfikację kobiet wygrała Joanna Cichoń (KP PSP Tarnowskie Góry) przed Anną Bartyzel (KM PSP Gdynia) i Iloną Cytawą (KP PSP Wołów).

Dekoracja zawodników odbywała się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Jawornik”. Najlepszych strażaków nagradzali: mł. bryg. Waldemar Sarlej – komendant powiatowy PSP w Jaworze, Emilian Bera – burmistrz Jawora, Andrzej Kotkowski – ojciec Adriana Kotkowskiego oraz Jan Czekiel – prezes TKKF Jaworzanie.

Półmaraton Strażacki 2017 – wyniki.pdf

Tekst: mł. bryg. Szymon Ławecki, Biuro Szkolenia KG PSP
Zdjęcia: www.jawor24h.pl www.aktyjawor.pl www.e-legnickie.pl

05 CZE 2017

X Półmaraton Strażacki im. Adriana Kotkowskiego

 

wszystkie aktualności