przesuń do początku strony

Lista aktualności

11 GRU 2017

XXIII Ogólnopolski Halowy Turniej Drabin Hakowych

8 grudnia 2017 roku w hali sportowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, odbył się XXIII Ogólnopolski Halowy Turniej Drabin Hakowych o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów.

Turniej otworzył śląski komendant wojewódzki PSP – bryg. Jacek Kleszczewski oraz prezydent miasta Chorzów – Andrzej Kotala.

W tegorocznych zawodach wystartowało 65 strażaków – przedstawicieli 12 województw oraz drużyna z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

Po zaciętej walce w zawodach  zwyciężył Bartłomiej Siepietowski z województwa małopolskiego, który z czasem 13,99 s. pobił dotychczasowy rekord wspinalni.

Drugie miejsce zdobył Tobiasz Klama z województwa śląskiego, z czasem 14,18 s. Trzecie zajął Mirosław Cyrson z województwa pomorskiego, z czasem 14,67 s.

Najlepszym zawodnikom puchary wręczył wiceprezydent miasta Chorzów – Marcin Michalik, a cenne nagrody rzeczowe i dyplomy bryg. Bogusław Dudek z Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach.

Turniej był jednocześnie ostatnimi zawodami zaliczanymi do cyklu Pucharu Polski w Drabinie Hakowej o Puchar Komendanta Głównego PSP.

Najlepszym zawodnikom klasyfikacji generalnej wyróżnienia wręczył st. bryg. Piotr Kalinowski – Biuro Szkolenia KG PSP oraz bryg. Janusz Gancarczyk – komendant miejski PSP w Chorzowie.

Opracował: mł. bryg. Szymon Ławecki, Biuro Szkolenia KG PSP
Zdjęcia: KW PSP Katowice
Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP