przesuń do początku strony

świętokrzyskie

24 SIE 2017

Pożar kotłowni w miejscowości Brus

Pożar kotłowni w miejscowości Brus 
 Pożar kotłowni w miejscowości Brus

22 sierpnia przed godziną 9.00 zastępy jędrzejowskiej straży zostały zadysponowane do pożaru w miejscowości Brus gm. Jędrzejów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar materiałów papierniczych oraz kawałków płyt pilśniowych, które składowane były w pomieszczeniu kotłowni znajdującej się w garażu domu jednorodzinnego.
W domu znajdowały się trzy osoby, w tym starsza kobieta o ograniczonej możliwości poruszania się. Ze względu na to, że pomieszczenie w którym przebywała starsza pani nie było zagrożone bezpośrednio pożarem oraz z uwagi na jej stan zdrowia odstąpiono od ewakuacji.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej w budynku, a następnie podaniu prądu wody z linii szybkiego natarcia, czym skutecznie zlokalizowano i ugaszono pożar. Tlące się materiały papiernicze oraz kawałki płyt wyniesiono na zewnątrz i przelano wodą. Równocześnie z działaniami gaśniczymi były prowadzone badania na obecność tlenku węgla oraz podwyższonej temperatury w pozostałych pomieszczeniach domu. Nie wykazały one obecności gazów szkodliwych.
Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było pozostawienie żaru po czyszczeniu pieca w bezpośredniej bliskości materiałów papierniczych. Dalsze czynności w sprawie prowadzi przybyła na miejsce policja.

Opracowanie: mgr Aleksandra Kokosińska
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Jędrzejów

wszystkie aktualności