szukaj
wersja polskawersja angielskaGoogle Translator
Biuletyn Informacji Publicznej
Strona główna  |  Jednostki PSP  |  Media o nas  |  Kontakt  
Strona główna
Wydarzenia
Strażak na Zimowych Igrzyskach w Soczi (2014-01-31 21:39)

31 stycznia 2014 r., dokładnie na tydzień przed rozpoczęciem XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014, w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, szef Misji Olimpijskiej oraz część Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej odebrała nominacje olimpijskie oraz złożyła ślubowanie.
Wśród kilkudziesięciu reprezentantów Polski, którzy dostali nominacje na rozpoczynające się 7 lutego br. Igrzyska Olimpijskie w Soczi, jest strażak z Komendy Powiatowej PSP w Łowiczu Zbigniew Bródka - łyżwiarz szybki pochodzący z Domaniewic, który w sezonie 2012/13 zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w Biegu na 1500 m. Był to pierwszy taki sukces w historii polskiego łyżwiarstwa szybkiego.

Z olimpijczykiem przed odlotem do Soczi spotkał się gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny PSP i nadbryg. Andrzej Witkowski, komendant wojewódzki PSP w Łodzi. W spotkaniu uczestniczył także prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierz Kowalczyk.

Zbigniew Bródka to kilkunastokrotny mistrz Polski, zarówno na krótkim, jak i długim torze.
W Soczi powalczy o medale na trzech dystansach: 1000 m, 1500 m oraz w drużynie, z którą właśnie w Soczi w 2013 r. wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata.

Sekc. Zbigniew Bródka jest zawodowym strażakiem. W Państwowej Straży Pożarnej pracuje od czterech lat i, jak sam mówi, nie zamierza rezygnować z tej pracy, bo po pierwsze ją lubi, a po drugie zdaje sobie sprawę, że kariera sportowca mimo wszystko trwa dosyć krótko.
Na co dzień służy w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Łowiczu. Obecnie został oddelegowany do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, gdzie wypełnia obowiązki służbowe i przechodzi kurs, który pozwoli mu awansować do stopnia aspiranta.
Jak podkreśla, jego start na igrzyskach nie byłby możliwy bez wsparcia ze strony kolegów i przełożonych.

Opracowanie: mł. bryg. Katarzyna Boguszewska, KG PSP 

Poradnik na wypadek powodziCzad cichy zabójcaJak zostać strażakiem
Ochrona przed powodziąMinisterstwo Spraw WewnętrznychInfrastruktura i środowiskoKapitał LudzkiLeonardo da VinciBezpieczne_WspólnotyFacebookRSOInformacja dla osób korzystających z j.migowegoWortal Szefa Obrony Cywilnej Kraju www.ock.gov.pl
O serwisie  |  Newsletter  |  Liczba odwiedzin: 4120088 |