szukaj
wersja polskawersja angielskaGoogle Translator
Biuletyn Informacji Publicznej
Strona główna  |  Jednostki PSP  |  Media o nas  |  Kontakt  
Strona główna
Wydarzenia z kraju
Włączenie jednostki OSP Dobrzyków pow. Płocki do KSRG (2007-12-31 12:47)
 

W dniu 20 grudnia 2007roku w Dobrzykowie, w remizie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej odbył się uroczysty apel z okazji włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego tejże jednostki. W apelu uczestniczyli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Warszawie mł. bryg. Jan Osiej, Komendant Miejski PSP w Płocku bryg. Krzysztof Frączkowski, przedstawiciele władz lokalnych oraz zaprzyjaźnionych służb, inspekcji i straży.

Na terenie powiatu płockiego jest to dwudziesta jednostka OSP włączona do KSRG.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzykowie gm. Gąbin, pow. płocki, zlokalizowana jest na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 574 i 575. W miesiącu wrześniu została oddana do użytku nowa przeprawa mostowa przez Wisłę, która przebiega koło Dobrzykowa. Jednostka oddalona jest od najbliższej jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku o ok. 7 km.

Jednostka OSP Dobrzyków jest jednostką wsparcia w kompanii odwodowej Komendanta Miejskiego PSP w Płocku, a także z uwagi na wyposażenie w sprzęt do prowadzenia działań ratowniczych na akwenach wodnych; znajduje się w wykazie sił i środków powołanych do składu kompanii przeciwpowodziowej. Pozostaje ona w stałej gotowości do podejmowania działań ratowniczo-gaśniczych na obszarze gminy oraz powiatu, uczestnicząc w ciągu roku średnio w około 40 zdarzeniach roczne.

Na wyposażeniu jednostki znajdują się dwa samochody ratowniczo-gaśnicze tj.: GBA 2,2/15 oraz GBA 2/32 z kompletnym wyposażeniem armatury wodno-pianowej. Ponadto posiada samochód ratownictwa wodnego SLRW ( Mitsubishi Pajero)wraz z łodzią motorową, walizkę medyczną R1, piłę do drewna oraz sprzęt łączności. Wymieniony sprzęt znajduje się w ogrzewanym garażu.

W jednostce działa 46 strażaków.

Wyszkolenie ratowników, dyspozycyjność, baza lokalowa, uczestnictwo w ćwiczeniach zgrywających organizowanych dla sił odwodowych, udział w zawodach sportowo-pożarniczych daje rękojmię prawidłowego funkcjonowania tej jednostki w ramach KSRG.

Prezesem Zarządu OSP w Dobrzykowie jest dh Staniław Wichrowski, funkcję Naczelnika OSP sprawuje dh Paweł Strzelecki.

Poradnik na wypadek powodziCzad cichy zabójcaJak zostać strażakiem
Ochrona przed powodziąMinisterstwo Spraw WewnętrznychInfrastruktura i środowiskoKapitał LudzkiLeonardo da VinciBezpieczne_WspólnotyFacebookRSOInformacja dla osób korzystających z j.migowegoWortal Szefa Obrony Cywilnej Kraju www.ock.gov.pl
O serwisie  |  Newsletter  |  Liczba odwiedzin: 22447833 |