przesuń do początku strony

Komendanci Główni PSP

Komendanci Główni Państwowej Straży Pożarnej 

  • generał brygadier Feliks DELA – od 25 lutego 1992 r. do 3 stycznia 1997 r.
  • nadbryg. Ryszard KORZENIEWSKI – od 3 stycznia 1997 r. do 27 września 1997 r.
  • pełniący obowiązki nadbryg. Ignacy ŚCIBIOREK – 28 września 1997 r. do 10 grudnia 1997 r.
  • generał brygadier Zbigniew MERES – od 10 grudnia 1997 r. do 30 maja 2002 r.
  • generał brygadier Teofil JANKOWSKI – od 30 maja 2002 r. do 31 maja 2005 r.
  • nadbryg. Piotr BUK – od 1 czerwca 2005 r. do 3 listopada 2005 r.
  • nadbryg. Kazimierz KRZOWSKI – od 3 listopada 2005 r. do 11 stycznia 2007 r.
  • st. bryg. dr inż. Witold SKOMRA – od 12 stycznia 2007 r. do 26 kwietnia 2007 r.
  • bryg. Marek KUBIAK – od 27 kwietnia 2007 r. do 2 stycznia 2008 r.
  • gen. brygadier Wiesław LEŚNIAKIEWICZ – od 3 stycznia 2008 r. do 21 grudnia 2015 r.
  • nadbryg. Leszek SUSKI – od 22 grudnia 2015 r.