do góry

CMP Mysłowice

13 LUT 2019

CMP NA ŚLĄSKIM FESTIWALU NAUKI W KATOWICACH

CMP na Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach
CMP na Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach

13-14 stycznia 2019 roku Centralne Muzeum Pożarnictwa brało udział w trzeciej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki. Wydarzenie odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i skierowane było do dzieci i młodzieży z województwa śląskiego i nie tylko.

W ciągu dwóch dni na imprezie gościło kilkanaście tysięcy osób. Stoisko CMP było częścią w sektorze Szlak Zabytków Techniki woj. śląskiego. Nasza placówka zaprezentowała widowni Mobilny Symulator Zagrożeń Pożarowych wykonany w formie domku i zainscenizowanych w nim scenek.

Pracownicy CMP – Anita Wawrzyńska, Paweł K. Gąsiorczyk i Dariusz Falecki edukowali zgromadzonych przy symulatorze, w jaki sposób należy zabezpieczać budynki mieszkalne, jakich zagrożeń należy unikać i czego kategorycznie się wystrzegać. „Domek” wzbudzał ogromne zainteresowanie i emocje, nie tylko u najmłodszych, ale też u dorosłych.

Wszyscy zgodnie przyznawali, że taka forma edukacji dla bezpieczeństwa jest bardzo potrzebna i zarazem łatwa do przyswojenia. Dodajmy, że dzięki takim przedsięwzięciom wzrasta w społeczeństwie świadomość właściwego zachowania się w czasie zagrożeń, i co równie ważne, pokazy tego typu są świetną promocją muzealnictwa pożarniczego.

Opracowanie: Dariusz Falecki
Zdjęcia: Anita Wawrzyńska

13 LUT 2019

SFN 2019

 

wszystkie aktualności