do góry

CMP Mysłowice

05 CZE 2019

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Centralnym Muzeum Pożarnictwa

Międzynarodowy Dzień Dziecka w CMP 2019

Międzynarodowy Dzień Dziecka świętowano w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w formie pożarniczych zawodów sportowych. W siedmiu konkurencjach rywalizowały reprezentacje mieszane mysłowickich szkół: SP 1, SP 5, SP 7, SP 9, SP 13 i SP 16.

Drużyny wspierali dopingiem uczniowie-kibice z poszczególnych placówek. Pierwszym zadaniem dla kapitanów drużyn było wejście do zadymionego namiotu i odnalezienie hełmu strażackiego. Ta konkurencja wymagała odwagi i sprawności w poruszaniu się w ekstremalnych warunkach. Następnie zawodnicy trafiali wodą z hydronetki do tarczy z otworem. Po napełnieniu dwulitrowego zbiornika, uruchamiał się sygnał dźwiękowy. Współpracy drużynowej wymagała konkurencja polegająca na zbijaniu balonów bosakiem pożarniczym na czas. Najwięcej wysiłku włożyły zespoły w sztafetę pożarniczą, gdzie uczniowie mieli możliwość strącania celu (piłka plastikowa) wodą podawaną z węża strażackiego. Zwieńczeniem zawodów był konkurs wiedzy o pożarnictwie. Należy podkreślić, że znakomita większość uczestników udzielała właściwych odpowiedzi na pytania z dziedziny udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, historii polskiego pożarnictwa, KSRG, zachowania się w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu oraz o eksponatach w CMP. Sumując, Dzień Dziecka w CMP przyniósł wszystkim obecnym mnóstwo radości, a także dawkę wysiłku i dawkę wiedzy pożarniczej.

I miejsce zajęła szkoła podstawowa nr 9

II miejsce szkoła podstawowa nr 16

III miejsce szkoła podstawowa nr 13

IV miejsce szkoła podstawowa nr 5

V miejsce szkoła podstawowa nr 1

VI miejsce szkoła podstawowa nr 7

Dodajmy, że tego dnia wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody, które ufundował Dariusz Wójtowicz – prezydent Mysłowic, a wręczyli Wojciech Chmiel – wiceprezydent Mysłowic oraz st. bryg. Janusz Gancarczyk – dyrektor CMP. Organizatorzy dziękują za pomoc KM PSP Mysłowice za wypożyczenie namiotu, a także  nauczycielom z w/w szkół, zaangażowanym w przygotowanie uczestników do zawodów.

Opracowanie: Dariusz Falecki
Zdjęcia: Anita Wawrzyńska

05 CZE 2019

Dzień Dziecka 2019 w CMP

 

 

wszystkie aktualności