do góry

CMP Mysłowice

13 CZE 2019

Święto Szlaku Zabytków Techniki INDUSTRIADA 2019 w Centralnym Muzeum Pożarnictwa

Zawody sportowo-pożarnicze w Centralnym Muzeum Pożarnictwa

Tegoroczna edycja INDUSTRIADY zapadanie na długo w pamięć osób, które zdecydowały się w sobotę 8 czerwca 2019 roku spędzić czas w Centralnym Muzeum Pożarnictwa.

Atrakcje rozpoczęły się od przejazdów samochodami strażackimi „Star 244” i „Tarpan-Honker” na sygnale po parku Słupna. Następnie równo o godzinie 13.30 zaprezentowano warsztaty tańca towarzyskiego. Tego dnia kursantami były w większości dzieci.

Dodatkowo w rejonie zabytkowej strażnicy odbywały się cykliczne zawody. Dzieci rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych o charakterze sportowo-pożarniczym. Wszystkim uczestnikom wręczono ponad 45 nagród ufundowanych przez Urząd Miasta Mysłowice i Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Na skwerze przy muzeum trwały zabawy pożarnicze z wykorzystaniem zabytkowej sikawki ręcznej, symulatora pożarów, hydronetek i kurtyny wodnej. Równocześnie dzieci, rodzice i opiekunowie wykonywali maski na „Bal u przemysłowca” – motywu przewodniego tegorocznej Industriady.

Gwoździem programu był występ Orkiestry Dętej z Chełmy Śląskiego pod batutą Michała Urbańczyka. Uczestnicy wysłuchali godzinnego koncertu utworów muzyki rozrywkowej, owacyjnie przyjętych każdorazowo przez publiczność.

Tegoroczne hasło Industriady – „Indu-bal” propagowano także w formie karaoke. Występy chętnych do śpiewania odbywały się w scenerii ekspozycji stylizowanej na remizę z 2 poł XX wieku. Uczestnicy wybierali utwory z listy popularnych piosenek pop i dance. Najlepsze występy nagradzano upominkami. Industriadę zakończyły przejażdżki po Parku Słupna i drugi pokaz tańca z warsztatami. Industriada zakończyła się ok. godz. 19.00.

Opracowanie: Dariusz Falecki
Zdjęcia: Anita Wawrzyńska

13 CZE 2019

INDUSTRIADA 2019

 

wszystkie aktualności