do góry

CMP Mysłowice

12 WRZ 2018

WYSTAWA O MAGIRUSIE W OLEŚNIE

Magirus Człowiek Firma Sprzęt - wystawa wyjazdowa CMP
Magirus Człowiek Firma Sprzęt - wystawa wyjazdowa CMP

Od początku sierpnia 2018 r. gości w holu głównym Urzędu Miasta w Oleśnie wystawa pt. „Magirus – człowiek, firma, sprzęt”, przygotowana przez Centralne Muzeum Pożarnictwa.

Ekspozycja prezentuje początki i sukcesy jednej z najstarszych i najlepszych firm sprzętu pożarniczego na świecie. Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wraz z dyrektorem Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach st. bryg. Pawłem Rochalą.

Podczas wernisażu wykład o roli i znaczeniu ochotniczych straży pożarnych w walce o niepodległość Polski, w tym krzewieniu polskości i działaniach pozapożarniczych strażaków wygłosił prof. dr hab. Tadeusz Olejnik.

W uroczystości uczestniczyli: przewodniczący Rady Miejskiej w Oleśnie Henryk Kucharczyk, radny Rady Miejskiej w Oleśnie Tadeusz Rutko, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie bryg. Jarosław Zalewski, komendant Straży Miejskiej w Oleśnie dr Krzysztof Latocha, członkowie Prezydium Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Oleśnie oraz przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych gminy Olesno. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, serdecznie zapraszamy!

Opracowanie: Dariusz Falecki
Zdjęcia: Dariusz Falecki

16 WRZ 2018

Magirus Człowiek Firma Sprzęt

 

 

wszystkie aktualności