do góry

SA PSP Kraków

07 PAŹ 2019

Laureaci „konkursu kalendarzowego PSP 2019” gościli w SA PSP w Krakowie

Laureaci „konkursu kalendarzowego PSP 2019” gościli w SA PSP w Krakowie

26 i 27 września 2019 roku w murach Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie gościli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Błażowej. Wizyta dwudziestu uczniów i trzech towarzyszących im opiekunów była nagrodą Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej za zajęcia trzeciego miejsca w tegorocznym klasowym konkursie na scenariusz gry terenowej. Jak wynika z protokołu komisji konkursowej  pochodzący z podkarpacia laureaci pokonali 18 zespołów.

Wizyta w Stołecznym Królewskim Mieście Kraków obfitowała w szereg, nie tylko związanych z działalnością straży pożarnej, atrakcji. Nie obyło się bez zwiedzenia szkoły, zapoznania się z przebiegiem i specyfiką pożarniczego kształcenia, ale także spaceru po Rynku i zakupu pamiątek w Sukiennicach, wejścia na szczyt wieży Kościoła Mariackiego i obowiązkowej fotografii z pełniącym w niej służbę hejnalistą, zwiedzania Kopalni Soli „Wieliczka” oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. Wyjątkową atrakcją była możliwość odwiedzenia znajdującej się przy ul. Franciszkańskiej 3 Kurii Metropolitalnej, w której niegdyś zamieszkiwał i pełnił posługę Karol Wojtyła, a gdzie do dziś znajduje się tzw. „okno papieskie”.

Z relacji uczestników wynika, że zaproponowany przez nas program wycieczki spełnił szereg pokładanych w nim oczekiwań. Turystyczne bogactwo Krakowa i Małopolski nie pozwala na zwiedzenie wszystkich ważnych miejsc w tak krótkim czasie, zachęcamy więc do kolejnych odwiedzin naszego województwa oraz uczestnictwa w kolejnych edycjach „kalendarzowego konkursu PSP”.

W roli opiekuna i przewodnika doskonale, jak zawsze, odnalazł się mł.bryg. Wojciech Dela.

07 PAŹ 2019

26-27.09.2019 Wycieczka kalendarzowa KG PSP

26-27.09.2019 Wycieczka kalendarzowa KG PSP

Opracowanie: mł.bryg. Piotr Sowizdraniuk Rzecznik SA PSP w Krakowie

Zdjęcia: mł.bryg. Wojciech Dela, Grzegorz Kruczek

wszystkie aktualności