do góry

SA PSP Poznań

28 MAJ 2019

SA PSP Poznań – Podsumowanie akcji #sadziMY

SA PSP Poznań – Podsumowanie akcji #sadziMY
SA PSP Poznań – Podsumowanie akcji #sadziMY
21 maja 2019 roku w Pałacu Prezydenckim Prezydent Andrzej Duda z Pierwszą Damą podsumowali ogólnopolską akcję #sadziMy, w której udział wzięli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w osobach: st. bryg. Paweł Frątczak - rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP oraz bryg. Tomasz Wiśniewski - zastępca komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, który dowodził ćwiczeniami LAS 2019 Wielozadaniowej Kompanii Szkolnej w ramach Centralnego Odwodu Operacyjnego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Nadleśnictwie Rytel.
 
Ćwiczenia były ściśle powiązane z ogólnopolską akcją #sadziMY w miejscu, gdzie w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku "huragan stulecia" poczynił wyjątkowo duże spustoszenia. Był to największy taki kataklizm w 95-letniej historii Lasów Państwowych. Silny wiatr, w porywach osiągający prędkość 150 km/godz., połamał i wywrócił miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby.
 
Należy podkreślić, że dodatkowym zadaniem Szkolnych Kompanii Wielozadaniowych Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy było zapewnienie bezpieczeństwa uczestniczącym w akcji sadzenia lasu. 
 
 
 
Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: Prezydent.pl
wszystkie aktualności