do góry

kujawsko-pomorskie

25 STY 2018

"BEZPIECZNE FERIE" w powiecie brodnickim

W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" oraz rozpoczętej akcji "Bezpieczne ferie 2018" w dniach 19 i 22 stycznia 2018 r. na terenie powiatu brodnickiego przeprowadzono prelekcję dla dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa w okresie zimowym oraz ćwiczenia na zamarzniętych akwenach wodnych.

19 stycznia 2018 r. w Zbicznie funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Brodnicy przeprowadził dla uczniów Zespołu Szkół w Zbicznie i Pokrzydowie prelekcję na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, zachowania w przypadku załamania się lodu oraz zasad alarmowania służb ratowniczych w przypadku zagrożenia. W ramach spotkania jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbicznie przeprowadziła pokaz działań ratowniczych na częściowo zamarzniętym stawie. Łącznie w prelekcji wysłuchało około 320 uczniów.

25 STY 2018

"BEZPIECZNE FERIE 2018" - prelekcja i ćwiczenia w Zbicznie

22 stycznia 2018 r. na Jeziorze Niskie Brodno w Brodnicy przeprowadzono ćwiczenia taktyczno-bojowe na zamarzniętych akwenach wodnych w zakresie technik poruszania się po lodzie o różnej grubości przy użyciu specjalistycznego sprzętu do ratownictwa lodowego oraz znajomości metod alternatywnych. W ćwiczeniach wzięła udział Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Komendy Powiatowej PSP w Brodnicy oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Jabłonowa Pomorskiego i Zbiczna. Manewry zorganizowano we współpracy z brodnickimi ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W trakcie symulowanego załamania się lodu pod człowiekiem strażacy ćwiczyli posługiwanie się specjalistycznym sprzętem do ratownictwa lodowego, ewakuację osoby poszkodowanej oraz asekurację ratowników. Zaprezentowane zostały również alternatywne techniki ratownicze przy użyciu drabin nasadkowych oraz węża strażackiego. Dodatkowo strażacy wykonali prezentację samodzielnego wydostania się z przerębla z wykorzystaniem kolców ratowniczych. Ratownicy z brodnickiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wykonali pokaz ratowania poszkodowanego przez specjalnie wyszkolonego psa ratowniczego, który dostarczył linę osobie uwięzionej w przeręblu.

25 STY 2018

"BEZPIECZNE FERIE 2018" - ćwiczenia jezioro Niskie Brodno

Opracowanie: bryg. Piotr Rutkowski KP PSP w Brodnicy
Zdjęcia: Marcin Jabłoński KP PSP w Brodnicy, Marosz Andrzejczak Urząd Gminy Zbiczno

wszystkie aktualności