do góry

kujawsko-pomorskie

15 STY 2018

"Czad i ogień - obudź czujność" - akcja prewencyjna w powiecie chełmińskim.

"Czad i ogień - obudź czujność" - akcja prewencyjna w powiecie chełmińskim. kpt. Tomasz Guzek
„Czad i ogień – obudź czujność" - akcja prewencyjna w powiecie chełmińskim. kpt. Tomasz Guzek

W związku z trwającą II edycją kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz komendy głównej Państwowej Straży Pożarnej pod tyt. „Czad i ogień – obudź czujność", dotyczącą bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zagrożeń tlenkiem węgla, komendant powiatowy  Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie st.bryg. Karol Utrata wystąpił do starosty chełmińskiego, burmistrza Chełmna, wójtów gmin oraz zarządców nieruchomości z propozycją włączenia się do tej ważnej akcji promującej bezpieczeństwo.

Włodarze z chęcią przychylili się do koncepcji, zgodnie z którą wspólnie zakupiono 100 czujników tlenku węgla.

Na terenie miasta i powiatu chełmińskiego, przy pomocy miejskiego oraz gminnych ośrodków pomocy społecznej, wytypowano wielodzietne rodziny, które do ogrzewania swoich domów i mieszkań stosują piece na paliwo stałe,  w tym kaflowe zlokalizowane w pomieszczeniach mieszkalnych.

Czujniki tlenku węgla zamontowały zespoły złożone z funkcjonariuszy chełmińskiej komendy, przedstawiciela ośrodka pomocy społecznej oraz druhów ochotniczych straży pożarnych. Fundatorzy czujników zdeklarowali udział w tym poprawiającym bezpieczństwo mieszkańców przedsięwzięciu w kolejnym roku.

Opracował: kpt. Tomasz Guzek, KP PSP Chełmno

wszystkie aktualności