przesuń do początku strony

Lista aktualności

12 CZE 2018

11. edycja Półmaratonu Strażackiego im. Adriana Kotkowskiego

11. edycja Półmaratonu Strażackiego im. Adriana Kotkowskiego
11. edycja Półmaratonu Strażackiego im. Adriana Kotkowskiego

10 czerwca br. w Jaworze odbyła się 11. edycja Półmaratonu Strażackiego im. Adriana Kotkowskiego. Zawody przeprowadzono w ramach XXIV Półmaratonu Jaworskiego o Puchar Burmistrza Jawora. Na starcie stanęło ponad 150 zawodników, wśród których było 36 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej.

Półmaraton jest poświęcony pamięci strażaka Adriana Kotkowskiego – funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze, który wraz z mamą i siostrą zginął w wypadku samochodowym.

Zawodnicy musieli się zmagać z upalną pogodą, duchotą i trudną trasą półmaratonu. Jak co roku funkcjonariusze PSP zaprezentowali się znakomicie, zajmując wszystkie miejsca na podium w klasyfikacji generalnej Półmaratonu Jaworskiego. Najlepszy okazał się Bartłomiej Przedwojewski (KM PSP Wrocław), wyprzedzając Łukasza Banaszewskiego (KM PSP Grudziądz) oraz Macieja Dawidziuka (KM PSP Jelenia Góra).

Klasyfikację kobiet wygrała Joanna Cichoń (KP PSP Tarnowskie Góry) przed Dagmarą Kaczmarek (KM PSP Katowice) i Ewą Łabuz (KW PSP Wrocław).

Dekoracja zawodników odbywała się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Jawornik”. Najlepszych strażaków nagradzali: mł. bryg. Waldemar Sarlej – komendant powiatowy PSP w Jaworze oraz Emilian Bera – burmistrz Jawora.

W biegu tym strażacy mieli okazję do zdobycia kolejnych punktów do klasyfikacji „Pucharu Polski w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej”.

Opracowanie: mł. bryg. Szymon Ławecki, Biuro Szkolenia KG PSP
Zdjęcia: www.jawor.pl www.e-legnickie.pl
Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP

13 CZE 2018

11. edycja Półmaratonu Strażackiego im. Adriana Kotkowskiego

 

wszystkie aktualności