do góry

Lista aktualności

13 CZE 2017

Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką

Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką
Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką

Na zaproszenie Pary Prezydenckiej w ogrodach Pałacu Prezydenckiego z okazji zbliżających się wakacji ponad trzysta dzieci miała okazję zapoznać się z zasadami bezpiecznego wypoczynku oraz udzielania pierwszej pomocy. W spotkaniu brały udział służby i formacje odpowiedzialne za bezpieczeństwo, w tym m.in.: Policja, Żandarmeria Wojskowa, Straż Miejska m. st. Warszawy, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Służba Ochrony Kolei, Związek Harcerstwa Polskiego oraz Państwowa Straż Pożarna.

Podczas pikniku zaprezentowano sprzęt ratownictwa technicznego z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 6 w Warszawie, techniki poszukiwawcze realizowane przez psy ratownicze pełniące służbę w Specjalistycznej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej „Warszawa-9”, techniki udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie dorosłej oraz dziecku, przez ratowników Specjalistycznej Sekcji Ratownictwa Medycznego „Warszawa-Medyk”. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 6 w Warszawie zaprezentowała również „chemiczną ścieżkę edukacyjną”.

Pokazy służb ratowniczych były doskonałą okazją do nauki bezpiecznych zachowań podczas wakacji, powiadamiania służb ratunkowych oraz udzielania pierwszej pomocy. Więcej o Bezpiecznych Wakacjach z Parą Prezydencją na stronie www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,637,prezydent-zlozyl-dzieciom-zyczenia-udanych-i-bezpiecznych-wakacji.html

W 2016 r. wydarzyło się 1028 wypadków drogowych z udziałem dzieci do 14 r.ż. Podczas ostatnich wakacji 1508 dzieci zostało rannych a śmierć poniosło 15. Od czerwca do sierpnia w wypadkach na obszarach wodnych rannych zostało 8 dzieci a 6 nie przeżyło wypadku (dane SWD PSP).

13 CZE 2017

Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką

wszystkie aktualności