do góry

Lista aktualności

16 WRZ 2019

Dorosną z Fundacją

Fundacja Dorastaj z Nami przyjęła pod swoje skrzydła nowych podopiecznych – to dzieci, których rodzice zginęli lub zostali poszkodowani na służbie.
Fundacja Dorastaj z Nami przyjęła pod swoje skrzydła nowych podopiecznych – to dzieci, których rodzice zginęli lub zostali poszkodowani na służbie.

Fundacja Dorastaj z Nami przyjęła pod swoje skrzydła nowych podopiecznych – to dzieci, których rodzice zginęli lub zostali poszkodowani na służbie. Uroczystość z tym związana odbyła się 12 września w Belwederze, z udziałem pary prezydenckiej.

To stypendium pozwoli wam dorosnąć, spełnić marzenia i plany. To wielkie dzieło Fundacji realizowane dla tych, którzy coś robią dla innych. Dziękuję za służbę waszym rodzicom, składam hołd ich poświęceniu – mówił prezydent RP Andrzej Duda, zwracając się do dzieci i młodzieży. Podkreślił, że dzięki takim działaniom, jak te podejmowane przez fundację, Polska jest państwem poważnym, które pamięta o swoich bohaterach, a ludzie zgłaszający się do pracy w służbach mają pewność, że w razie nieszczęścia nie zostaną pozostawieni sami sobie. Prezydent podziękował Magdalenie Pawlak, prezes zarządu Fundacji Dorastaj z Nami, jej pracownikom oraz sponsorom i darczyńcom prywatnym – jak się wyraził ludziom odpowiedzialnego biznesu.

Najmłodszy stypendysta jest w wieku niemowlęcym, najstarszy absolwentem studiów. Podopieczni Fundacji mogą bowiem liczyć na długofalowe wsparcie finansowe, edukacyjne i psychologiczne, aż do pełnoletności lub zakończenia nauki. W gronie 26 nowych stypendystów Fundacji Dorastaj z Nami znalazły się także dzieci strażaków ochotników poszkodowanych podczas działań ratowniczych.

Nasze myśli i uczucia są z wami. Musieliście się zmierzyć z trudnymi uczuciami, ale miejcie świadomość, że nie zostaliście sami. Polska sią z wami solidaryzuje, będziecie dorastać wśród rzeszy ludzi, która wyciąga do was pomocną dłoń – podkreśliła Agata Kornhauser-Duda, zwracając się do stypendystów. Wyraziła przekonanie, że pod okiem fundacji zyskają fachową poradę edukacyjną, będą się mogli kształcić zgodnie z talentami i marzeniami.

Fundacja Dorastaj z Nami powstała w 2010 r. Pomaga dzieciom żołnierzy, strażaków, policjantów i ratowników górskich, którzy polegli, zginęli lub zostali ciężko ranni podczas pełnienia służby w kraju lub za granicą. Niesie pomoc psychologiczną dzieciom, które znalazły się w kryzysie. Zapewnia wykształcenie, finansując szkoły, studia, korepetycje i zajęcia pozalekcyjne. Pomaga także wejść młodym ludziom na rynek pracy. Co istotne, wspiera dzieci i młodzież dopóki się uczą – nawet do 25. roku życia.

Stypendia zostały przyznane w ramach fundacyjnego „Ogólnopolskiego Programu Pomocy Systemowej – Koalicja: Razem dla Bohaterów”. Jest on skierowany do dzieci, których rodzice zginęli lub zostali poszkodowani na służbie, a jego cel stanowi wspieranie edukacji i innych aspektów rozwoju dzieci, by ułatwić im wejście na rynek pracy. W ramach projektu Fundacja pomaga także dorosłym członkom rodzin – organizuje warsztaty, wydaje poradniki.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele służb i organizacji. Państwową Straż Pożarną reprezentował zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Marek Jasiński. Nasza służba wspiera działania Fundacji w ramach podpisanego porozumienia o współpracy.

Opracowanie: Anna Łańduch – „Przegląd Pożarniczy”
Zdjęcia: arch. Fundacji Dorastaj z Nami

16 WRZ 2019

Fundacja Dorastaj z Nami przyjęła pod swoje skrzydła nowych podopiecznych

wszystkie aktualności