do góry

Lista aktualności

14 WRZ 2016

Dyplom oraz nagroda komendanta głównego PSP dla Dzielnego Ognika

Dyplom oraz nagroda komendanta głównego PSP dla 11 letniego Kacpra
Dyplom oraz nagroda komendanta głównego PSP dla 11 letniego Kacpra

10 września 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Przasnyszu, podczas inauguracji kampanii „Nie stój – wsiądź na rower” przed gronem szkolnych kolegów i koleżanek oraz kadry dydaktycznej szkoły (ponad 400 osób) za bohaterską postawę podczas akcji gaszenia pożaru wyróżniono 11 letniego Kacpra Witka dyplomem oraz nagrodą komendanta głównego PSP.

Małemu strażakowi gratulacje złożyli oraz wręczyli nagrody min. zastępca komendanta powiatowego PSP w Przasnyszu st. bryg. Arkadiusz Gołębiewski oraz dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Przasnyszu bryg. Waldemar Białczak.   

18 lipca 2016 roku podczas sporządzania posiłku w domu doszło do zapalenia oleju na kuchni gazowej. Ogień rozprzestrzenił się na szafkę oraz powstało duże zadymienie. W domu przebywał  11 letni Kacper Witka, wraz z dwoma braćmi, który podjął próbę ugaszenia pożaru. Działania gaśnicze małego strażaka  okazały się skuteczne na tyle, że w momencie przyjazdu straży pożarnej w mieszkaniu występowało jedynie duże zadymienie natomiast trójka chłopców przebywała na klatce schodowej.

Opracowanie: st. kpt. Karol Kierzkowski – KW PSP w Warszawie,
Zdjęcia: Justyna Maria Ben Abdauach – Kurier Przasnyski.

14 WRZ 2016

Dyplom oraz nagroda komendanta głównego PSP dla 11 letniego Kacpra

 

wszystkie aktualności