do góry

Lista aktualności

21 GRU 2012

Dzieci dzieciom w akcji "NIE dla czadu"

„Bezwęchny, nie widać go, a zabija na śmierć” - to jedne z określeń, jakimi dzieci opisywały tlenek węgla, potocznie zwany czadem.

W ramach tegorocznej akcji „NIE dla czadu” i współpracy Komendy Głównej PSP z fundacją „Dzieci – Dzieciom” oraz jej działalności społeczno-edukacyjnej gościliśmy w przedszkolu nr 2 „Tęczowa Kraina” w Karczewie, koło Warszawy.

20 grudnia 2012 r. właśnie do tego przedszkola zawitał strażak, kominiarz i bajkowa postać o imieniu Leonardo, którzy spotkali się z grupą dzieci w wieku 5-6 lat, aby w przystępny sposób przybliżyć im tematykę związaną z zagrożeniem, jakim jest czad i dzięki pomocy najmłodszych stworzyć bajkę edukacyjną dla innych dzieci. Efektem tego niezwykłego pomysłu będzie właśnie bajka wymyślona przez najmłodszych, spisana podczas spotkania, która ma posłużyć innym dzieciom w przybliżeniu im zagadnień związanych z tlenkiem węgla.

Wspólne tworzenie dzieła może być wspaniałym materiałem do kreowania pozytywnej rzeczywistości. W opowiadaniach tkwi siła i moc pozytywnego bohatera, z którym każdy może się utożsamiać.
Dotychczasowe doświadczenia fundacji w podobnych przedsięwzięciach oraz potrzeba wyjścia z ww. tematem także do najmłodszych mogą stać się dobrą okazją do nauczenia dzieci prawidłowych postaw i właściwego zachowania oraz początkiem dalszych wspólnych działań.

Właściwe zachowanie dzieci oraz podstawowa wiedza na co zwracać uwagę, aby nie dopuścić do tragedii, mogą być szansą na zmniejszenie ilości zdarzeń, do których strażacy wyjeżdżają w ciągu roku w związku z występowaniem zagrożeń związanych z czadem.

Zobacz także materiały dotyczące akcji "Nie dla czadu"

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Katarzyna Boguszewska, Wydział Informacji i Promocji KG PSP

Powiązana galeria zdjęć:

21 GRU 2012

Dzieci dzieciom w akcji "NIE dla czadu"

wszystkie aktualności