do góry

Lista aktualności

02 WRZ 2016

Dzielny Ognik

Młody bohater
Dzielny Ognik

1 września 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wielkopolskim odbył się uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017. Apel ten był doskonałą okazją, aby uhonorować bohaterski czyn Krzysztofa Kaczmarka – ucznia tej szkoły. 12. letni Krzyś 8 czerwca 2016 r. podczas pożaru, który powstał po wyładowaniu atmosferycznym, w budynku gospodarczym przylegającym do jego domu, wykazał się zimną krwią. Zaopiekował się swoją siostrą, wyprowadził ją z budynku i odprowadził w bezpieczne miejsce w domu sąsiadów. Sam, jak się później okazało, wymagał przewiezienia na obserwację do szpitala, z podejrzeniem zatrucia dymami pożarowymi.

Wyczyn Krzysia został doceniony prze Komendanta Głównego PSP nadbryg. Leszka Suskiego, który przyznał chłopcu dyplom gratulacyjny oraz drobne upominki. W imieniu Komendanta Głównego PSP nagrodę wręczyli komendant powiatowy PSP w Krotoszynie bryg. Jacek Strużyński wraz ze swoim zastępcą bryg. Tomaszem Niciejewskim oraz przedstawicielem wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP mł. bryg. Sławomirem Brandt.

Warto wspomnieć, że młodzieniec został również doceniony przez wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. kpt. Andrzeja Bartkowiaka, który w dowód uznania bohaterskiego czyny przyznał chłopcu okolicznościową statuetkę.

W uroczystości tej uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych - starosta powiatu krotoszyńskiego – Stanisław Szczotka oraz burmistrz miasta i gminy Koźmin Wielkopolski – Maciej Bratborski. 

Opracowanie: mł. bryg. Sławomir Brandt oraz Paulina Kozieł
Zdjęcia: Paulina Kozieł

02 WRZ 2016

Dzielny Ognik

wszystkie aktualności