do góry

Lista aktualności

23 MAJ 2019

Dzień strażaka w Ełku

Dzień strażaka w Ełku
Dzień strażaka w Ełku

20 maja 2019 roku w Ełku odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka połączone z aktem nadania sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku.

Podczas uroczystości sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, w obecności komendanta głównego PSP gen. brygadiera Leszka Suskiego, warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdana Wierzchowskiego oraz wielu gości, przekazał na ręce komendanta powiatowego bryg. Marka Markowskiego, ufundowany przez lokalną społeczność sztandar.

Kolejnym elementem uroczystości było wyróżnienie 13-letniego mieszkańca Karolewa w powiecie kętrzyńskim, który podczas pożaru kamienicy, mimo dramatycznej sytuacji był jedną z pierwszych osób zgłaszających pożar, uratował z płonącego mieszkania psa i na bieżąco informował o rozwoju sytuacji na miejscu pożaru. Za swoją postawę otrzymał wyróżnienie „Młody Bohater”.

Obchody Dnia Strażaka były również okazją do wręczenia odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe. Oprawę uroczystości zapewniła Orkiestra Wojskowa z Giżycka, Warmińsko-Mazurska Kompania Honorowa Państwowej Straży Pożarnej, pododdział awansowanych i wyróżnionych, poczty sztandarowe Państwowej Straży Pożarnej, poczet sztandarowy Policji oraz poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych powiatu ełckiego.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Rafał Melnyk

23 MAJ 2019

Dzień strażaka w Ełku

wszystkie aktualności