do góry

Lista aktualności

26 SIE 2008

II Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę (2008) - podziękowania

 

II Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę dobiegła końca

 

ks. mł. bryg. Krzysztof Jackowski - Kapelan Krajowy Strażaków 

Wielce Szanowni

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej,

Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych 

 

Po dziesięciodniowym pielgrzymowaniu do tronu Matki Bożej Królowej Polski, obdarzeni łaskami wróciliśmy do swych bliskich. Niech te łaski otrzymane w trakcie pielgrzymowania i na Jasnej Górze zaowocują w nas wszystkich. Podziękowania kieruję na ręce Jego Ekscelencji Arcybiskupa Henryka Hosera - Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej, który wspierał nas na szlaku pielgrzymim modlitwą i serdecznym słowem oraz kapelanom, którzy pielgrzymowali z naszą grupą. Serdecznie dziękuję Komendantowi Głównemu PSP Panu nadbryg. Wiesławowi Leśniakiewiczowi za okazaną wielką przychylność, życzliwość oraz wszelką pomoc w przygotowaniu i realizowaniu pielgrzymki.

Dziękuję Zarządowi Głównemu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Komendantowi Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, Komendantom Wojewódzkim PSP w Warszawie, Kielcach i Katowicach, Pani Komendant-Rektor Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Komendantom Powiatowym w Otwocku, Grójcu, Białobrzegach, Przysusze, Opocznie, Końskich, Jędrzejowie, Włoszczowie, Komendantowi Miejskiemu w Częstochowie, Prezesom i Naczelnikom Ochotniczych Straży Pożarnych w Warce, Odrzywole, Wąglanach, Fałkowie, Kluczewsku, Podlesiu, Małusach Wielkich, Małusach Małych, Ośrodkowi Szkolenia w Pionkach, Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Koniecpolu. Szczególne słowa podziękowania składam sołtysowi w Skurnicach gmina Fałków, Paniom z koła gospodyń wiejskich w Wąglanach, kapelmistrzom i orkiestrom Ochotniczych Straży Pożarnych z Ostrowi Mazowieckiej woj. mazowieckie, Mykanowa woj. śląskie, Jaćmierza woj. podkarpackie oraz Ławkowic woj. opolskie a także Prezesowi Fundacji Edukacja i Technika Ratownicza. Słowa najwyższego uznania i podziękowania składam na ręce kpt. Grzegorza Jędrzejczyka i asp. sztab. w st. spocz. Zdzisława Wedmana za przygotowywanie pielgrzymki a w trakcie jej trwania za piękną oprawę słowno-muzyczną i logistyczną. Dziękuję wszystkim przybyłym do Częstochowy na spotkanie strażaków-pielgrzymów w Alei Najświętszej Maryi Panny i wspólne pielgrzymowanie tego dnia na Jasną Górę. Najcieplejsze  podziękowania kieruję do tych, którzy wyruszyli na nasz strażacki pielgrzymi szlak. Dziękuję Wam wszystkim za wspólne pielgrzymowanie i za wszystkie dobre chwile, modlitwę i życzliwość.  Zapraszam wszystkich na Trzecią Pieszą Pielgrzymkę Strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz ich Rodzin na Jasną Górę  która odbędzie się w dnia 5 - 14 sierpnia 2009 r.

Z serca wszystkim Wam błogosławię i zapewniam o modlitewnej pamięci. Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku.

                                                                 ks. mł. bryg. Krzysztof Jackowski

                                                                       Kapelan Krajowy Strażaków

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Drodzy Bracia Strażacy

Druga Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz ich Rodzin na Jasną Górę dobiegła końca. W dniu 14 sierpnia br. doszliśmy do tronu Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski. W szóstym dniu naszego pielgrzymiego szlaku (42 km), razem z nami, od bardzo wczesnych godzin porannych, pielgrzymował nadbryg. Wiesław Leśniakiewicz - Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Uroczyste wejście na Jasną Górę uświetniły orkiestry Ochotniczych Staży Pożarnych z Jaćmierza woj. podkarpackie pod batutą jej dyrygenta druha Grzegorza Maliwieckiego, Ławkowic woj. opolskie pod batutą druha Jana Poloczka oraz Mykanowa woj. śląskie pod batutą druha Krzysztofa Witczaka, kadra kierownicza Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawiciele komend wojewódzkich, powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej, prezesi, naczelnicy, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, strażacy w stanie spoczynku, rodziny pielgrzymów oraz mieszkańcy Częstochowy. Bardzo serdecznie dziękujemy Arcybiskupowi Henrykowi Hoserowi za duchowe pielgrzymowanie razem z nami, księdzu mł. bryg. Krzysztofowi Jackowskiemu Kapelanowi Krajowemu Strażaków za przewodnictwo i wspólny trud pielgrzymi, duchowe wsparcie, głoszone słowo Boże, za chwile wzruszenia, a przede wszystkim organizację pielgrzymki, dzięki której razem z Policją, Wojskiem Polskim, Strażą Graniczną, do tronu Królowej Polski, pielgrzymowali również strażacy. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji noclegów, posiłków i bezpieczeństwa na trasie pielgrzymowania a także kapelanom którzy z nami pielgrzymowali. Tegoroczne „rekolekcje w drodze" dobiegły końca. Za rok wyruszy nasza Trzecia Pielgrzymka, w której deklarujemy swoją obecność i na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Pielgrzymi

Drugiej Ogólnopolskiej Pieszej

Pielgrzymki Strażaków Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz ich Rodzin na Jasną Górę

wszystkie aktualności