do góry

Lista aktualności

05 WRZ 2008

III Międzynarodowa Konferencja Nurkowa oraz XX Euroregionalne Mistrzostwa Polski Strażaków Płetwonurków

W dniu 4 września 2008 r. w Sali Konferencyjnej Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Nurkowa „Wymiana doświadczeń w zakresie procedur i technik nurkowych w służbach ratowniczych stosowanych w poszczególnych krajach Unii Europejskiej" o temacie „Współdziałanie nurków-ratowników z systemami technicznymi"

Konferencję patronatem honorowym objął Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Wojewódzka PSP w Szczecinie przy współudziale Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej PSP.

 

     

 

W konferencji udział wzięli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Akademii Marynarki Wojennej, Politechniki Gdańskiej, Komisji Działalności Podwodnej, firm sprzedających urządzenia techniczne wspomagające oraz instytucji zajmujących się problematyką ratownictwa wodnego. W obradach uczestniczyli przedstawiciele z Czech, Niemiec i Bułgarii. Łącznie w konferencji wzięło udział 65 osób.

Konferencja poprzedzała rozpoczynające się 5 września br. XX Euroregionalne Mistrzostwa Polski Strażaków Płetwonurków. Zawody po raz kolejny rozgrywane są na jeziorze Pile na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Bornem Sulinowie (woj. zachodniopomorskie).

tekst: KW PSP Szczecin

 

  

 

 

 

 

foto: Adam KACZKOWSKI - Radio BORN

wszystkie aktualności