do góry

Lista aktualności

14 LUT 2018

„Ja też będę strażakiem” – kalendarz PSP na 2018 rok

Od listopada 2017 r. do stycznia br. strażacy Państwowej Straży Pożarnej przekazywali kalendarze plakatowe PSP na 2018 rok do wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów w kraju.

W całym kraju strażacy przekazali w sumie 49 473 szt. kalendarzy plakatowych, odbyło się to podczas 16 278 spotkań w szkołach, w których uczestniczyło 314 316 osób.

Spotkania z uczniami, gronem pedagogicznych oraz kierownictwem szkół były także doskonałą okazją, aby omówić tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Strażacy podczas wizyt w szkołach poruszali tematy związane z: bezpiecznym zachowaniem podczas wypoczynku zimą, bezpieczeństwem pożarowym w okresie grzewczym, bezpieczną ewakuacją, zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, skutecznym zgłoszeniem zdarzenia służbom oraz przedstawiono kampanie społeczne, które są prowadzone przez Państwową Straż Pożarną.

Ponadto, w trakcie spotkań, strażacy przedstawili i omówili cztery konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży, które są umieszczone na odwrocie kalendarza plakatowego PSP na 2018 rok. Wszyscy uczestnicy spotkań zostali zachęceni do wzięcia udziału w konkursach.

Kalendarz KG PSP na rok 2018 – pierwsza strona

Opracowanie: Marta Wawiórko, Wydział Prewencji Społecznej
Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP

wszystkie aktualności