do góry

Lista aktualności

08 MAR 2019

KOBIETY W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

Spotkanie w Komendzie Głównej PSP z okazji Dnia Kobiet
Spotkanie w Komendzie Głównej PSP z okazji Dnia Kobiet
Spotkanie w Komendzie Głównej PSP z okazji Dnia Kobiet
Spotkanie w Komendzie Głównej PSP z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski spotkał się z grupą funkcjonariuszek, którym składając życzenia z okazji ich święta podziękowała za dotychczasową służbę, wręczył kwiaty i upominki.

W spotkaniu uczestniczyli łódzki i warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP.

Wśród funkcjonariuszek znalazły się:

– mł. bryg. Monika Bartczak, która rozpoczęła służbę w PSP w 1999 r. i pełni ją w JRG 9 KM PSP w Łodzi na stanowisku dowódcy zmiany.

– ogn. Dorota Piecuch-Ballon, która rozpoczęła służbę w PSP w 2004 r. i pełni ją w JRG 1 KM PSP w Częstochowie (woj. śląskie) na stanowisku starszego ratownika.

– ogn. Dagmara Kaczmarek, która rozpoczęła służbę w PSP w 2008 r. i pełni ją w JRG KM PSP w Katowicach (woj. śląskie) na stanowisku starszego operatora sprzętu.

– mł. ogn. Joanna Kociubińska, która rozpoczęła służbę w PSP w 2009 r. i pełni ją w JRG KM PSP w Katowicach (woj. śląskie) na stanowisku starszego ratownika.

– bryg. Izabela Wojciechowska, która rozpoczęła służbę w PSP w 1997 r. i pełni ją w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie) na stanowisku naczelnika ośrodka szkolenia.

Z okazji święta kobiet życzenia oraz symboliczne upominki od kierownictwa otrzymały wszystkie Panie pracujące w Komendzie Głównej PSP.

W Państwowej Straży Pożarnej łącznie pełni służbę i pracuje 2587 kobiet, co stanowi 8,04% stanu osobowego wszystkich zatrudnionych. Wśród nich jest 1205 funkcjonariuszek oraz 1382 kobiet zajmujących stanowiska pracowników cywilnych.

Funkcjonariuszki pełniące służbę w PSP zajmują m.in. stanowiska z-cy komendanta powiatowego PSP, z-cy dowódcy JRG, d-cy zastępu, dowódcy zmiany, dowódcy kompanii szkolnej.

W 2018 roku: o przyjęcie do służby przygotowawczej w PSP ubiegało się 320 kobiet oraz 28 kobiet o przyjęcie do służby kandydackiej w SGSP.

Opracowanie: KG PSP
Zdjęcia: Leszek Piekarski, Gabinet Komendanta Głównego

wszystkie aktualności