do góry

Lista aktualności

22 PAŹ 2018

Nowa siedziba Komendy Powiatowej PSP w Gryficach

Nowa siedziba Komendy Powiatowej PSP w Gryficach
Nowa siedziba Komendy Powiatowej PSP w Gryficach

19 października 2018 roku odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gryficach w woj. zachodniopomorskim.

W uroczystości tej wziął minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński oraz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski.

Dotychczas wykorzystywane przez strażaków budynki komendy powiatowej PSP i jednostki ratowniczo-gaśniczej w Gryficach są przestarzałe, nieergonomiczne i nie spełniają ich potrzeb. Dzięki środkom z rezerwy celowej i „Programu Modernizacji Służb Mundurowych” możliwe stało się zrealizowanie planów przygotowanych jeszcze w roku 2008. Szacunkowy całkowity koszt nowej inwestycji wynosi 12 mln 851 tys. zł. Do roku 2020 powstanie kompleks o powierzchni użytkowej ponad 1 300 m2. W jego skład wejdą obiekty dla jednostki ratowniczo-gaśniczej, pomieszczenia gospodarcze, część przeznaczona dla powiatowych struktur zarządzania kryzysowego, wspinalnia i bieżnia przeznaczone do szkolenia strażaków. W roku 2018 komenda powiatowa PSP w Gryficach otrzymała 2 mln zł na kontynuację projektu i realizuje etap, który zakłada budowę siedziby oraz jednostki ratowniczo-gaśniczej. Ponadto na realizację inwestycji w ramach Programu Modernizacji zostały przesunięte dodatkowe środki w wysokości 2 mln 700 tys. zł.

W ramach Programu formacje podległe MSWiA otrzymają w latach 2017-2020 łącznie niemal 9,2 mld złotych. Pieniądze te są wykorzystywane na  rozbudowę i modernizację infrastruktury, podwyżki wynagrodzeń oraz zakupy nowoczesnego sprzętu. – Chcę Was zapewnić, że Program Modernizacji to nie jest ostanie słowo, które powiedzieliśmy. Będziemy szukać dodatkowych środków – zapewnił szef MSWiA.

Podczas uroczystości Joachim Brudziński minister spraw wewnętrznych i administracji powiedział, że „Obywatele Polski mają prawo do takiego samego poczucia bezpieczeństwa, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Zadaniem naszego rządu jest wyrównywać dysproporcje, które w ostatnich dziesięcioleciach powstały miedzy mieszkańcami dużych miast i małych ośrodków. Nigdy nie dzielimy pracy, poświęcenia, służby druhów OSP i funkcjonariuszy PSP. Wasza współpraca, Wasza wspólna troska o życie, o dobytek Polaków jest tym, co Was łączy”. Na zakończenie swojego wystąpienia życzył funkcjonariuszom PSP oraz druhom i druhnom z OSP szczęśliwych i bezpiecznych powrotów z akcji.

Opracowanie: KG PSP na podstawie materiałów MSWiA
Zdjęcia: MSWiA i KW PSP w Szczecinie
Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP

22 PAŹ 2018

Nowa siedziba Komendy Powiatowej PSP w Gryficach

 

wszystkie aktualności