do góry

Lista aktualności

22 CZE 2018

O bezpiecznym wypoczynku dzieci i młodzieży w Krakowie

O bezpiecznym wypoczynku dzieci i młodzieży w Krakowie
O bezpiecznym wypoczynku dzieci i młodzieży w Krakowie

22 czerwca 2018 r. minister spraw wewnętrznych i administracji – Joachim Brudziński wraz z komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej – generałem brygadierem Leszkiem Suskim, wojewodą małopolskim – Piotrem Ćwikiem oraz małopolskim komendantem wojewódzkim PSP nadbrygadierem Stanisławem Nowakiem, uczestniczył w otwarciu nowej siedziby Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

Następnie gen. brygadier Leszek Suski uczestniczył w naradzie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Krakowie, której przewodniczył minister spraw wewnętrznych i administracji wspólnie z wojewodą małopolskim. Tematem posiedzenia było bezpieczeństwo podczas wakacji. Meldunek o przygotowaniu PSP do ferii letnich dla dzieci i młodzieży na terenie województwa małopolskiego Joachimowi Brudzińskiemu złożył nadbryg. Stanisław Nowak. Jak zaznaczył małopolski komendant wojewódzki PSP, strażacy mając na uwadze tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w minionym roku w Suszku, szczególnym nadzorem obejmą formy wypoczynku narażone na zagrożenia związane z anomaliami pogodowymi tj. kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży, organizowane na otwartej przestrzeni w postaci kempingów, biwaków oraz na polach namiotowych. Strażacy będą mieli za zadanie każdorazowo dokładnie rozpoznać lokalizację obozu, możliwości dojazdu do niego jak również prowadzenia działań ratowniczych, występowania potencjalnych zagrożeń, weryfikację procedur alarmowania oraz organizacji łączności.

Kolejno nad Zalewem „Kryspinów” odbyła się konferencja prasowa na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, w trakcie której minister spraw wewnętrznych i administracji ocenił, że służby odpowiedzialne za bezpieczny wypoczynek dzieci, ale też turystów, są dobrze przygotowane. Ponadto Joachim Brudziński życzył wszystkim funkcjonariuszom służb, które będą dbać o bezpieczeństwo podczas wakacji, jak najmniej interwencji. Jak zapewnił w czasie konferencji nadbryg. Stanisław Nowak strażacy są bardzo dobrze przygotowani do ferii letnich pod kątem operacyjnym. Wszystkie podległe jednostki ratowniczo-gaśnicze dokonały przeglądu oraz kontroli sprzętu, który może być wykorzystany do prowadzenia działań związanych z usuwaniem skutków anomalii pogodowych lub prowadzenia innych działań specjalistycznych np. związanych z ratownictwem wodno-nurkowym.

Dla wszystkich uczestników konferencji, jak również młodych widzów, strażacy przygotowali pokaz ratownictwa wodnego. nad którego właściwym przebiegiem czuwał komendant miejski PSP w Krakowie – mł. bryg. Artur Nosek. Pokaz ten jak i inne atrakcje przygotowane przez strażaków doskonale wpisywały się w działania z zakresu prewencji społecznej, które są bardzo istotne dla zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Sebastian Woźniak – rzecznik prasowy małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP

Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP

22 CZE 2018

O bezpiecznym wypoczynku dzieci i młodzieży w Krakowie

wszystkie aktualności