do góry

Lista aktualności

15 LIS 2018

PIKNIK NIEPODLEGŁOŚCIOWY

PIKNIK NIEPODLEGŁOŚCIOWY
PIKNIK NIEPODLEGŁOŚCIOWY

11 listopada 2018 r. (w godz. 13.00-17.00) w dniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości na terenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbył się Piknik Rodzinny.

Bądźmy razem pod biało-czerwoną flagą – to hasło towarzyszyło temu wydarzeniu, podczas którego na wszystkich czekało wiele atrakcji, m.in.: pokazy Wojska Polskiego i służb podległych MSWiA, zawody sportowe, obiad polowy, koncert oraz liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Dziękuję za to, że przybyliście do Kancelarii Premiera, by razem z nami świętować to najpiękniejsze święto – Święto Niepodległości – powiedział premier podczas Pikniku Rodzinnego. 

W państwie, które ma swoją spójność, rodzi się największa wartość i siła, którą trzeba wykorzystać dla budowy Polski na następne 100 lat – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Państwowa Straż Pożarna, jak zawsze wzięła udział w wydarzeniu przygotowując szereg atrakcji dla odwiedzających.

Na stanowisku edukacyjno-informacyjnym, dostępne były materiały promocyjne i edukacyjne. Funkcjonariusze udzielali informacji na temat obowiązujących przepisów dotyczących zagadnień przeciwpożarowych.

Zaprezentowano pojazdy i sprzęt ratowniczy. Można było zobaczyć ciężki i średni samochód ratowniczo-gaśniczy Scania. Dodatkowo został wystawiony sprzęt będący do dyspozycji specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Poza tym na stanowisku przeprowadzane były cyklicznie pokazy wyszkolenia psa ratowniczego. Prezentowany był również samochód specjalny Ford Transit służący do przewozu sprzętu i psów na teren prowadzenia działań ratowniczych.

Również odbył się pokaz ratownictwa medycznego. Pod namiotem został wystawiony sprzęt wykorzystywany podczas udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz fantomy, na których odwiedzający mieli możliwość nabycia wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy oraz mogli przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

Opracowanie: Marta Wawiórko
Zdjęcia: Renata Golly
Zdjęcia dużej rozdzielczości na FLICKR KG PSP: https://www.flickr.com/photos/kgpsp/albums/72157675678190768
Wprowadził: Gabinet Komendanta Głównego

15 LIS 2018

PIKNIK NIEPODLEGŁOŚCIOWY (cz. 1)

15 LIS 2018

PIKNIK NIEPODLEGŁOŚCIOWY (cz. 2)

wszystkie aktualności