do góry

Lista aktualności

08 PAŹ 2018

PRZEKAZANIE SAMOCHODU DLA OSP RADZYMIN

PRZEKAZANIE SAMOCHODU DLA OSP RADZYMIN
PRZEKAZANIE SAMOCHODU DLA OSP RADZYMIN

5 października 2018 roku minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, przekazał nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla strażaków OSP Radzymin.

W przekazaniu samochodu wziął udział komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski.

Zakupu dokonano w ramach programu, który ma wspierać jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Jego wartość to ponad 285 mln zł. Zakupione z niego zostaną między innymi m.in.: 382 samochody pożarnicze. Pieniądze pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorządów oraz środków przekazanych przez MSWiA na wspieranie jednostek OSP.

To nie jedyna pomoc, jaka trafia do OSP. Ochotnicy, po raz pierwszy, zostali ujęci w Programie Modernizacji Służb Mundurowych. W ciągu 4 lat otrzymają z niego łącznie 501 mln zł. Systematycznie też zwiększają się kwoty, jakie MSWiA przekazuje ochotnikom. W 2018 roku jednostki OSP otrzymają blisko 137,5 mln zł. Jest to o 13,5 mln więcej niż w ubiegłym roku. Od 2015 roku nastąpił wzrost środków finansowych przeznaczonych dla jednostek o ponad 30 proc.

Podczas uroczystości minister Joachim Brudziński podziękował strażakom za ich codzienną służbę na rzecz mieszkańców Radzymina. – Wszędzie w Polsce, gdzie są druhny i druhowie OSP, wokół Was, w małych ojczyznach, skupiają się działania związane z bezpieczeństwem oraz integracją środowisk – podkreślił. 

Opracowanie: KG PSP na podstawie materiałów MSWiA
Zdjęcia: MSWiA
Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP

08 PAŹ 2018

PRZEKAZANIE SAMOCHODU DLA OSP RADZYMIN

 

wszystkie aktualności