do góry

Lista aktualności

02 CZE 2017

Piknik urodzinowy akcji „Młody Bohater”

Medal „Młody Bohater”
Medal „Młody Bohater”

1 czerwca 2017 r. w jednostce Biura Operacji Antyterrorystycznych w Warszawie odbył się piknik urodzinowy akcji „Młody Bohater”.

Akcja „Młody Bohater” została zainaugurowana przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka w czerwcu 2016 r. i ma na celu nagrodzić tych młodych ludzi, którzy w sytuacji zagrożenia wykazali się opanowaniem i pomogli uratować innych ludzi.

Istotą naszej drogi życiowej jest to, aby być wrażliwym na krzywdę innych i im pomagać. Moim zadaniem jest nagradzanie i wyróżnianie takich postaw.

– Serdecznie dziękuję rodzicom tych młodych ludzi za to, że wychowali swoje dzieci w sposób, który gwarantuje, że kiedy zobaczą , że dzieje się coś złego nie przejdą obok – powiedział minister Błaszczak.

Wśród Młodych Bohaterów znajdowali się również bohaterowie, którzy zostali wyróżnieni przez Komendanta Głównego PSP dyplomem Dzielny Płomyk i Dzielna Iskierka, nadawanymi dzieciom i młodzieży za wyjątkową postawę w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia lub mienia.

Po uroczystości wręczenia medali, znajdujące się na miejscu pojazdy na cześć Młodych Bohaterów uruchomiły syreny i sygnały świetlne. Następnie, funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych przeprowadzili pokaz dynamiczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności i wyszkolenie. Po części oficjalnej odbył się okolicznościowy poczęstunek w formie grilla.

Na koniec imprezy, Młodzi Bohaterowie mogli zapoznać się ze sprzętem służb podległych MSWiA. Czekały na nich również liczne atrakcje, które przygotowała Państwowa Straż Pożarna: celowanie strumieniem wody do celu, pneumatyczna zjeżdżalnia, czy możliwość spotkania z psami ze specjalnej grupy poszukiwawczo-ratowniczej.

Na spotkaniu obecny był gen. brygadier Leszek Suski, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

Opracowanie: Marta Wawiórko, Wydział Prewencji Społecznej
Zdjęcia: bryg. Marceli Sobol, Marta Wawiórko
Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej

Więcej zdjęć na Flickr KG PSP: https://www.flickr.com/photos/kgpsp/albums/72157682579058300

Czytaj i oglądaj także na stronie MSWiA: https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/16149,Akcja-Mlody-Bohater-ma-juz-rok.html

Patrz też: WYKAZ LAUREATÓW NAGRODY "MŁODY BOHATER": https://mswia.gov.pl/pl/wolnytekst/14678,Mlody-bohater-wykaz.html

wszystkie aktualności