do góry

Lista aktualności

21 MAJ 2019

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Suwałkach

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Suwałkach
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Suwałkach

19 maja 2019 roku w Parku Konstytucji 3-go Maja w Suwałkach odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Obchody poprzedziła msza święta w Konkatedrze pw. św. Aleksandra w Suwałkach. Uroczysty apel rozpoczął się złożeniem meldunku sekretarzowi stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławowi Zielińskiemu, który dokonał przeglądu i powitania pododdziałów.

Zaproszonych gości, sympatyków pożarnictwa oraz strażaków powitał komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach mł. bryg. Arkadiusz Buchowski. Komendant w swoim wystąpieniu podziękował  wiceministrowi MSWiA za wkład pracy niesiony w rozwój ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu, a w szczególności realizacje inwestycji jaką jest budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej PSP i drugiej  jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz pozyskiwanie nowych pojazdów dla Komendy Powiatowej PSP w Suwałkach i ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu suwalskiego.

W dalszej części uroczystości odczytano list z życzeniami prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji Dnia Strażaka. Następnie głos zabrali kolejno sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski, którzy podziękowali strażakom za ich ofiarną służbę i życzyli bezpiecznych powrotów z każdej akcji. Następnie wręczono wyróżniającym się strażakom odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Uroczysty apel zakończył się defiladą pocztów sztandarowych, pododdziałów oraz pojazdów pożarniczych.

Opracowanie: bryg. Kazimerz Golubiewski, KM PSP w Suwałkach
Zdjęcia: mł. bryg. Krzysztof Tomczak, KM PSP w Suwałkach

21 MAJ 2019

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Suwałkach

wszystkie aktualności