do góry

Lista aktualności

10 CZE 2019

Pożar budynku wysokościowego w Warszawie

Pożar budynku wysokościowego w Warszawie
Pożar budynku wysokościowego w Warszawie

7 czerwca 2019 roku tuż przed godziną 2300 doszło do pożaru w budowanym wieżowcu Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Ogień pojawił się początkowo na 25. kondygnacji, krótko potem przeniósł się na kolejne piętra.

Działania strażaków polegały przede wszystkim na budowie linii gaśniczych i dotarciu na najwyższe kondygnacje, gdzie powstał pożar. Teren działań został podzielony na trzy odcinki bojowe. Działania gaśnicze prowadzono od 27 do 32 kondygnacji w 32-piętrowym nowo budowanym wieżowcu. Istotnym elementem akcji gaśniczej było dogaszanie ogni lotnych, które spadały z palącego się rusztowania budowlanego i siatki ochronnej z najwyższych kondygnacji i zagrażały sąsiadującym budynkom mieszkalnym oraz stwarzały zagrożenie pożarowe dla zgromadzonych materiałów i sprzętu budowlanego.

Spaleniu uległy: konstrukcja rusztowania przy budynku na piętrach od 27 do 30, drewniana konstrukcja reklamowa na piętrach od 27 do 30, konstrukcja szalunku stropowego na 30 piętrze, częściowemu nadpaleniu uległa drewniana zewnętrzna klatka schodowa na piętrach od 27 do 30.

W działaniach gaśniczych brali udział m. in. strażacy ze specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego z Warszawy.

Na miejsce działań przybył komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, który przejął kierowanie działaniami ratowniczymi.

W działaniach brało udział 48 zastępów, 148 strażaków.  Akcja gaśnicza trwała ponad 10 godzin.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Karol Kierzkowski, KW PSP w Warszawie

14 CZE 2019

Pożar budynku wysokościowego w Warszawie (cz. 1)

14 CZE 2019

Pożar budynku wysokościowego w Warszawie (cz. 2)

14 CZE 2019

Pożar budynku wysokościowego w Warszawie (cz. 3)

wszystkie aktualności