do góry

Lista aktualności

01 LUT 2020

Pożegnanie ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Janusza Halaka

Pożegnanie ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Janusza Halaka
Pożegnanie ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Janusza Halaka

31 stycznia 2020 roku w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się oficjalne pożegnanie kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Janusza Halaka. Za 30 lat ofiarnej służby na rzecz bezpieczeństwa obywateli szefowi kujawsko-pomorskich strażaków dziękowali komendant główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Bartkowiak wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb, inspekcji, jednostek administracyjnych, organizacji oraz strażacy.

Zgodnie z ceremoniałem, po odśpiewaniu Hymnu Polski, przywitaniu gości i przedstawieniu przebiegu służby nadbryg. Janusza Halaka odczytane zostały akty odwołania ze stanowiska kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP oraz zwolnienia ze służby w Państwowej Straży Pożarnej. Zdający obowiązki pożegnał się ze sztandarem całując jego płat i oddając honory.

Następnie, komendant główny PSP st. bryg. Andrzej Bartkowiak wręczył decyzję o powierzeniu obowiązków kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Jackowi Kaczmarkowi, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Po zakończeniu ceremonii głos zabrał komendant główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Bartkowiak:

– Jesteś dla mnie przykładem wyjątkowego, nie tylko oficera, ale i człowieka.

Komendantem się bywa, człowiekiem się jest. Janusz tym człowiekiem jest przede wszystkim. Z ciężkim sercem przyjąłem Twoją decyzję o odejściu ze służby, ponieważ uważam, że straż pożarna traci wyjątkowego strażaka i człowieka. Cieszę się, że mogłem Cię spotkać na tej mojej strażackiej drodze. Życzę abyś na tej nowej drodze życia osiągnął wszystko to, co sobie wymarzyłeś, co masz zaplanowane. I żebyś był szczęśliwym człowiekiem, bo to jest najważniejsze.

Głos zabrał również zdający obowiązki komendanta wojewódzkiego nadbryg. Janusz Halak:

– To dla mnie trudny moment, ponieważ zostawiam za sobą znaczną część mojego życia. Jestem dumny z przynależności do tej pięknej formacji, która przeszła w ciągu 30 lat swojego istnienia ogromną metamorfozę. To była trudna służba, często będąca źródłem ogromnego stresu, ale także przynosząca olbrzymią satysfakcję. Rozstaję się z nią z żalem, ale i pełną satysfakcją z tego co udało się zrobić. Od dzisiaj będę służył przede wszystkim swojej rodzinie. Bardzo dziękuję wszystkim, z którymi przyszło mi pracować – zakończył nadbryg. Janusz Halak.

Nadbryg. Janusz Halak jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie z 1995 roku. W 2003 roku ukończył studia prawnicze, uzyskując tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Piastował między innymi funkcję dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu, głównego specjalisty w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz naczelnika wydziału kadr w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Od 19 marca 2016 pełnił funkcję kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Opracowanie i zdjęcia: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
Informację wprowadził: Gabinet Komendanta Głównego

01 LUT 2020

Pożegnanie ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Janusza Halaka

wszystkie aktualności