do góry

Lista aktualności

19 WRZ 2019

Przekazanie samochodu dla OSP Jastkowice

Przekazanie samochodu dla OSP Jastkowice
Przekazanie samochodu dla OSP Jastkowice

14 września 2019 roku w Jastkowicach, siedzibie jednego z dziesięciu sołectw gminy Pysznica w powiecie stalowowolskim na Podkarpaciu odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 105-lecia tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Podsumowanie bogatych dziejów jednostki miało ważny aspekt współczesny, bowiem zaledwie cztery miesiące wcześniej, 22 maja, wójt Pysznicy wraz z zarządem OSP odebrał z rąk wojewody podkarpackiego promesę w wysokości 460 tysięcy złotych na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Promesy otrzymało ogółem 38 jednostek ochotniczych straży pożarnych z Podkarpacia.

Dla druhów z Jastkowic zwieńczeniem tego procesu jest włączenie do podziału bojowego fabrycznie nowego GBA 3/16 na podwoziu Volvo FL z napędem na cztery koła, niezbędnym z uwagi na specyfikę terenu chronionego.  

Uroczystość przekazania pojazdu rozpoczęła się nabożeństwem w jastkowickim kościele parafii rzymskokatolickiej pw. Przemienienia Pańskiego.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele podmiotów wspólnie zaangażowanych w finansowanie zakupu samochodu. Na montaż finansowy złożyły się bowiem środki NFOŚiGW 380 tys. zł, gminy Pysznica 239 771 zł, MSWiA 80 tys. zł, powiatu stalowowolskiego 50 tys. zł, a także Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu 10 tys. zł.

Organizację i oprawę wydarzenia wsparł komendant powiatowy PSP w Stalowej Woli mł. bryg. mgr inż. Robert Lebioda W uroczystości wziął udział podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec.

Komendanta głównego PSP reprezentowali:

– bryg. Katarzyna Stańkowska z Biura Finansów KG PSP;
– bryg. Rafał Szczypta, zastępca dyrektora Biura Rozpoznawania Zagrożeń KG PSP;
– kpt. Piotr Janik z Gabinetu Komendanta Głównego.

Opracowanie: KG PSP

19 WRZ 2019

Przekazanie samochodu dla OSP Jastkowice

 

wszystkie aktualności