do góry

Lista aktualności

16 MAR 2017

Podsumowanie kampanii „Stop Pożarom Traw”

Podsumowanie kampanii „Stop Pożarom Traw”


Kampania „Stop Pożarom Traw” trwała od 16 marca do 30 kwietnia 2017 r. W tym okresie Państwowa Straż Pożarna odnotowała 1 ofiarę śmiertelną i 43 osoby poszkodowane wskutek wypalania traw. Spłonęło ponad 9 325 ha obszarów rolnych.

Działania podejmowane przez Państwową Straż Pożarną to przede wszystkim spotkania z mieszkańcami, władzami lokalnymi oraz innymi służbami mundurowymi. Równoległe kampania prowadzona była w mediach lokalnych i społecznościowych. Współpraca ze służbą leśną oraz policją zaowocowała częstszymi patrolami w rejonach szczególnie narażonymi na podpalenia. Stosowne apele odczytywane były również w parafiach, podczas spotkań uniwersytetów trzeciego wieku, spółdzielniach mieszkaniowych. W kampanie medialną zaangażowano dzieci i młodzież, które brały udział w licznych konkursach plastycznych i quizach.

Informacje o zagrożeniach związanych z wypalaniem traw przekazywano również podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą w salach edukacyjnych „Ognik”.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się specjalnie dedykowana strona internetowa www.stoppozaromtraw.pl, z której pobierano materiały w formie plakatów oraz ulotek.
W sumie wydrukowano 172 410 egzemplarzy materiałów informacyjnych.

Opracowanie: Marta Wawiórko, Wydział Prewencji Społecznej, KG PSP
Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej
_______________________________________________________________

FanPage Kampanii: https://www.facebook.com/stoppozaromtraw/

Dział „Porady” – „Stop Pożarom Traw”: https://www.straz.gov.pl/porady/Sezon_2017

Strona poświęcona kampanii:  http://www.stoppozaromtraw.pl/ – tu znajdziesz wszystkie potrzebne materiały!

Pobierz plik *.pptx z prezentacją (175 Mb.)

wszystkie aktualności