przesuń do początku strony

Lista aktualności

16 MAR 2017

Podsumowanie kampanii „Stop Pożarom Traw”

Podsumowanie kampanii „Stop Pożarom Traw”


Kampania „Stop Pożarom Traw” trwała od 16 marca do 30 kwietnia 2017 r. W tym okresie Państwowa Straż Pożarna odnotowała 1 ofiarę śmiertelną i 43 osoby poszkodowane wskutek wypalania traw. Spłonęło ponad 9 325 ha obszarów rolnych.

Działania podejmowane przez Państwową Straż Pożarną to przede wszystkim spotkania z mieszkańcami, władzami lokalnymi oraz innymi służbami mundurowymi. Równoległe kampania prowadzona była w mediach lokalnych i społecznościowych. Współpraca ze służbą leśną oraz policją zaowocowała częstszymi patrolami w rejonach szczególnie narażonymi na podpalenia. Stosowne apele odczytywane były również w parafiach, podczas spotkań uniwersytetów trzeciego wieku, spółdzielniach mieszkaniowych. W kampanie medialną zaangażowano dzieci i młodzież, które brały udział w licznych konkursach plastycznych i quizach.

Informacje o zagrożeniach związanych z wypalaniem traw przekazywano również podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą w salach edukacyjnych „Ognik”.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się specjalnie dedykowana strona internetowa www.stoppozaromtraw.pl, z której pobierano materiały w formie plakatów oraz ulotek.
W sumie wydrukowano 172 410 egzemplarzy materiałów informacyjnych.

Opracowanie: Marta Wawiórko, Wydział Prewencji Społecznej, KG PSP
Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej
_______________________________________________________________

FanPage Kampanii: https://www.facebook.com/stoppozaromtraw/

Dział „Porady” – „Stop Pożarom Traw”: https://www.straz.gov.pl/porady/Sezon_2017

Strona poświęcona kampanii:  http://www.stoppozaromtraw.pl/ – tu znajdziesz wszystkie potrzebne materiały!

Pobierz plik *.pptx z prezentacją (175 Mb.)

wszystkie aktualności