przesuń do początku strony

Lista aktualności

29 PAŹ 2018

Służby przygotowują się do sezonu zimowego

Służby przygotowują się do sezonu zimowego
Służby przygotowują się do sezonu zimowego

25 października 2018 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie nt. stanu przygotowań służb do sezonu zimowego.

Spotkanie odbyło się w ramach posiedzenia Rady do spraw Ratownictwa przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji, któremu przewodniczył Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA. W spotkaniu tym uczestniczył komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski.

Każda ze służb będzie prowadzić akcje związane z prewencją społeczną i edukowaniem obywateli w obszarze szeroko pojętego bezpieczeństwa w okresie zimowym. 

Policja będzie koncentrować swoją aktywność w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie, dbając w szczególności o bezpieczeństwo na drogach dojazdowych do nich. Zamierza edukować narciarzy i snowboardzistów, a także zwiększyć liczbę stoków objętych patrolami funkcjonariuszy. Od tego roku policjanci będą pełnić służbę także na wybranych stokach narciarskich w obszarze garnizonu świętokrzyskiego.

Wiceszef MSWiA poprosił o zaangażowanie służb w czasie sezonu zimowego. – Zróbmy wszystko, aby zima była bezpieczna, także pod kątem zagrożeń, jakie wiążą się z tlenkiem węgla – powiedział.

Władze GOPR i TOPR zapewniły o kompleksowym przygotowaniu do sezonu zimowego. Planowane są m.in. przeglądy stanu i wyposażenia stacji ratunkowych, szlaków turystycznych, szkolenia m.in. z zakresu prognozowania i ogłaszania zagrożeń lawinowych.

W posiedzeniu Rady uczestniczyli przedstawiciele m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Komendy Głównej Policji, podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa górskiego oraz wodnego, Lasów Państwowych, samorządów i organizacji harcerskich.

Rada jest organem opiniodawczo-doradczym i pomocniczym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w sprawach z zakresu nadzoru nad ratownictwem górskim i wodnym oraz w sprawach związanych z działaniami ratowniczymi prowadzonymi przez Ochotnicze Straże Pożarne w ramach ochrony przeciwpożarowej.

Opracowanie: KG PSP na podstawie materiałów MSWiA
Zdjęcia: MSWiA
Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP

29 PAŹ 2018

Służby przygotowują się do sezonu zimowego

wszystkie aktualności