do góry

Lista aktualności

18 KWI 2008

Spotkanie w sprawie metodyki badania reakcji na ogień siedzeń i sztucznych nawierzchni na stadionach piłkarskich

W ramach przygotowań do Mistrzostw Europy Piłce Nożnej EURO 2012, w dniu 17 kwietnia br. w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie pod przewodnictwem Zastępcy Komendanta Głównego PSP - nadbryg. Janusza SKULICHA, odbyło się spotkanie w sprawie metodyki badania reakcji na ogień siedzeń i sztucznych nawierzchni na stadionach piłkarskich.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele:
Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Instytutu Techniki Budowlanej, Instytutu Włókien Naturalnych, Politechniki Szczecińskiej, Centrum Naukowo - Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Biura Rozpoznawania Zagrożeń Komendy Głównej PSP

Celem spotkania było uzgodnienie metodyki badawczej dot. reakcji na ogień siedzeń i sztucznych nawierzchni stosowanych na stadionach piłkarskich, która zagwarantowałaby dopuszczenie wspomnianych wyrobów do użytku. W wyniku przeprowadzonej dyskusji zarekomendowano odpowiednie metody badawcze wyrobów w przedmiotowym zakresie.
Wspomniane rekomendacje będą wykorzystane w procesie doskonalenia regulacji prawnych dot. warunków technicznych dla budowli sportowych.

wszystkie aktualności