przesuń do początku strony

Lista aktualności

20 GRU 2017

Spotkanie wigilijne w Komendzie Głównej PSP

20 grudnia 2017 r. w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych KG PSP, w którym uczestniczył sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński. Uroczystość rozpoczął komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski, który przywitał wszystkich zgromadzonych oraz złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie głos zabrał sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, który podziękował pracownikom za trudną pracę, która nie jest zauważalna przez obywateli, ale bardzo ważna i niezbędna do prawidłowego funkcjonowania nie tylko Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas uroczystości przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego przekazali na ręce komendanta głównego PSP Betlejemskie Światełko Pokoju, które jest symbolem nadziei, radości oraz ciepła, jakie niosą Święta Bożego Narodzenia.

Krajowy kapelan strażaków ks. st. bryg. Jan Krynicki odczytał Ewangelię oraz przekazał zgromadzonym świąteczne życzenia, przypominając, że wszyscy powinni posiadać w swoich sercach miłość, która towarzyszy nam nie tylko podczas Świąt, ale przez całe życie.

Następnie zostały poświęcone opłatki, którymi zebrani podzielili się, składając sobie życzenia.

Opracowanie: kpt. Łukasz Kucmin – Zespół Prasowy KG PSP  
Zdjęcia: Tomasz Banaczkowski, „Przegląd Pożarniczy” 
Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP

21 GRU 2017

Spotkanie wigilijne w Komendzie Głównej PSP

wszystkie aktualności