do góry

Lista aktualności

21 LIP 2020

Spotkanie z mistrzem

Spotkanie z mistrzem
Spotkanie z mistrzem

21 lipca 2020 roku gościem komendanta głównego PSP był Czesław Lang organizator kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Przypomnijmy, że Czesław Lang ścigał się z najlepszymi kolarzami świata na torze i na szosie. Zdobył wicemistrzostwo olimpijskie, był drużynowym wicemistrzem świata i brązowym medalistą w wyścigu szosowym.

Podczas spotkania z komendantem głównym PSP nadbryg. Andrzejem Bartkowiakiem i zastępcą komendanta głównego PSP nadbryg. dr. Adamem Koniecznym zostały omówione zasady bezpieczeństwa podczas organizacji nadchodzącego 77 wyścigu organizowanego przez legendarnego mistrza.

Ponad 891 kilometrów w ciągu pięciu dni pokonają kolarze w 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Wielkie ściganie rozpocznie się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim, a zakończy 9 sierpnia w Krakowie. Nie zabraknie odcinków dla sprinterów, specjalistów od klasyków i górskich wspinaczek.

Tour de Pologne będzie pierwszym etapowym wyścigiem UCI World Tour po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. W tym roku polski narodowy wyścig odbędzie się w formule pięcioetapowej, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa – bez publiczności na startach i metach, bez miasteczka sponsorskiego i kolumny reklamowej, za to z obowiązkowym protokołem sanitarnym.

Opracowanie: st. kpt. Krzysztof Batorski, Gabinet Komendanta Głównego
Zdjęcie: Artur Kowalczyk, Przegląd Pożarniczy

wszystkie aktualności