do góry

Lista aktualności

19 WRZ 2016

Strażacy promują bezpieczeństwo na Verva Street Racing

Strażacy promują bezpieczeństwo
Strażacy promują bezpieczeństwo

Verva Street Racing 2016 – Narodowy Festiwal Motoryzacji zorganizowany 17 września na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie przyciągnął rekordową liczbę 110 tys. uczestników. Jego gospodarzem był PKN Orlen. Na tym jedynym w swoim rodzaju pikniku motoryzacyjnym największą atrakcję stanowiły oczywiście… historyczne i współczesne pojazdy. Ich sumaryczna moc wyniosła 250 tys. KM. Ta całodzienna i bezpłatna wystawa aut jest wyjątkową i największą tego typu imprezą w naszym rejonie Europy. Przyszły na nią całe rodziny.

Patronatem honorowym objął imprezę komendant główny PSP nadbryg. Leszek Suski. Nie mogło więc zabraknąć na niej strażaków i najciekawszych pojazdów ratowniczo-gaśniczych. Dumnie prezentowały się m.in. zabytkowe pojazdy z Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach czy nowoczesny medyk na kółkach (SRMed A2-Volvo) z JRG 8 w Warszawie. Strażackie atrakcje przez cały czas trwania imprezy cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. Dzieciom ogromną radość sprawił pneumatyczny tor przeszkód z KM PSP w Radomiu.

Piknik był znakomitą okazją do popularyzowania bezpieczeństwa na drogach, m.in. poprzez zwrócenie uwagi na obecność w pojazdach kart ratowniczych. Ta pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie pozwala skrócić czas akcji ratowniczej o 30%, o sześć – dziewięć często decydujących  minut. Czasami może po prostu uratować komuś życie (więcej informacji na ten temat na kartyratownicze.pl).

W czasie trwania imprezy można było oddać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa i kupić cegiełkę. Całkowity dochód z ich sprzedaży za pośrednictwem Fundacji ORLEN Dar Serca zostanie przekazany na leczenie dzieci – ofiar wypadków drogowych w Zakładzie Fizjoterapii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami można było spotkać w 14 strefach.

Opracowanie i zdjęcia: Elżbieta Przyłuska – „Przegląd Pożarniczy”

19 WRZ 2016

Strażacy promują bezpieczeństwo na Verva Street Racing

 

 

wszystkie aktualności