do góry

Lista aktualności

14 KWI 2016

Stypendia dla dzieci poszkodowanych i poległych strażaków

 

Stypendia dla dzieci poszkodowanych i poległych strażaków
Stypendia dla dzieci poszkodowanych i poległych strażaków

14 kwietnia 2016 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie odbyła się gala kończąca projekt stypendialny Misja: Semper Fi w hołdzie polskim strażakom.
W ramach projektu Fundacja "Dorastaj z Nami" zebrała 25 tys. zł dla dzieci poszkodowanych i poległych strażaków.

Julia miała dwa lata, kiedy jej tata zginął, wynosząc człowieka z płonącego budynku. Julia cały czas pytała o tatę i czekała na jego powrót. Była zbyt mała, żeby zrozumieć, że tata już nigdy nie wróci.
Tata Karoliny i Aleksandra prowadził wóz strażacki. Przeżył zderzenie czołowe z samochodem ciężarowym, ale w wypadku stracił obie nogi. Nie poddał się. Ma już trzecie protezy.
Justyna i Kamil lubią wspominać, jak razem z tatą majsterkowali w garażu. Ich tata zginął w trakcie gaszenia pożaru – zsunęły się na niego płonące elementy budynku.

Fundacja "Dorastaj z Nami" ma pod swoją opieką czternaścioro dzieci ze strażackich rodzin. To właśnie do nich trafią stypendia ufundowane w ramach Misji: Semper Fi. 

Fundacja pomaga swoim podopiecznym wyjść z cienia rodzinnej tragedii, jaką jest śmierć lub poważny uszczerbek na zdrowiu jednego z rodziców. Została powołana po to, by dzieci mogły zdobyć wykształcenie i bezpiecznie podążać ku dorosłości.

 "Fundacja Dorastaj z Nami obejmuje dzieci opieką w sytuacji, kiedy tata lub mama nie wracają ze służby lub wracają poważnie okaleczeni. Chcemy okazać swoją wdzięczność za poświęcenie tych ludzi w szczególny sposób. Poprzez wspieranie rozwoju ich dzieci" – powiedziała Magdalena Pawlak, prezes Zarządu Fundacji "Dorastaj z Nami". "Wiemy, jak często praca strażaków jest niedoceniana. Wiemy, że za rzadko mówi się o niebezpieczeństwie, jakiemu codziennie stawiają czoła. Misja: Semper Fi to nie tylko bezpośrednia pomoc dla dzieci, ale także akcja społeczna pokazująca, jak ciężko pracują strażacy i jakie ryzyko ponoszą” – dodała.

Misja: Semper Fi to nie tylko akcja stypendialna, ale również projekt integrujący środowisko pożarnicze. Przedstawiciele straży pożarnej oraz Fundacji wzięli udział w Biegu Konstytucji w Warszawie, Biegu Powstania Warszawskiego oraz Biegu Niepodległości. Latem ubiegłego roku grupa strażaków, która wspierała projekt, wzięła udział w World Police&Fire Games 2015 – Międzynarodowych Zawodach Strażaków i Policjantów. Drużyna zdobyła na zawodach 4 medale. Fundacja pojawiła się również na zawodach Firefighter Combat Challenge w Szczecinie. "W trakcie trwania akcji wsparło nas wielu wolontariuszy oraz innych ludzi dobrej woli, również ze środowiska strażackiego. Wszystkim zaangażowanym bardzo serdecznie dziękujemy" –powiedział koordynator projektu kpt. Albert Sitarek. "Nigdy nie zastąpimy osieroconemu dziecku taty czy mamy, ale przez pomoc w edukacji, rozwijanie talentów, zapewnimy podopiecznym Fundacji lepszy start w dorosłe życie. Dzięki pomocy darczyńców i wolontariuszy stało się to możliwe".

Akcja została objęta honorowym patronatem komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły "Przegląd Pożarniczy" oraz "Ochrona Mienia i Informacji".

Opracowanie: mł. bryg. Katarzyna Boguszewska, Wydział Informacji i Promocji KG PSP na podstawie materiałów Fundacji "Dorastaj z Nami";
Zdjęcia: Bogdan Romanowski, "Przegląd Pożarniczy"

14 KWI 2016

Stypendia dla dzieci poszkodowanych i poległych strażaków

 

 

wszystkie aktualności