do góry

Lista aktualności

15 LUT 2008

Sukces dolnośląskich sportowców PSP na I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych

W Malborku w dniach 8-10 lutego br. odbyły się pierwsze w kraju Mistrzostwa Polski Formacji Mundurowych w Futsalu (halowa piłka nożna). Do udziału w rozgrywkach zaproszono reprezentacje: Wojska Polskiego, Policji, PSP, Straży Granicznej, Służby Więziennej, ABW, Straży Miejskiej, a także Izby Celnej Inspektoratu Transportu Drogowego i Urzędu Kontroli Skarbowej.

Mistrzostwa, które zorganizowano w klasycznej formule rozgrywek w wylosowanych grupach, a następnie w półfinałach i finale, okazały się sportowym przedsięwzięciem stojącym na wysokim poziomie. Zacięte pojedynki drużyn obfitowały we wspaniałe akcje i podbramkowe sytuacje, które dostarczyły widzom ogrom sportowych emocji. W składzie drużyn poszczególnych formacji mundurowych wystąpiło wielu zawodników najwyższej klasy, grających na co dzień w czołowych polskich drużynach.
Sukces reprezentacji Państwowej Straży Pożarnej z Wrocławia, która pod wodzą st. kpt Andrzeja Traczyka z KW PSP we Wrocławiu, w rezultacie ostrej walki na kolejnych etapach rozgrywek, zakwalifikowała się do finału. Tu Wrocławianie zmierzyli się ze znakomitą drużyną Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Bydgoszczy. To spotkanie okazało się ogromnym wyzwaniem, któremu wrocławscy piłkarze w pełni sprostali. Potwierdził to ostateczny rezultat spotkania 2 - 0 dla Wrocławian. Wynik ten zapewnił strażakom - sportowcom z Dolnego Śląska mistrzostwo Polski w tym turnieju.
W trakcie rozgrywek, niezależnie od zasadniczej klasyfikacji, prowadzono także inną, pozwalającą wyłonić indywidualności sportowe w różnych dziedzinach. Także z tego punktu widzenia Wrocławianie mają się czym pochwalić. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika poszczególnych reprezentacji, zwyciężył kapitan drużyny z Wrocławia st. kpt. Andrzej Traczyk. Natomiast wrocławski napastnik st. str. Marcin Mróz, został bezapelacyjnie uznany za najlepszego zawodnika mistrzostw.

Skład drużyny PSP Wrocław:

1. Andrzej Traczyk (kapitan)
2. Krzysztof Weremko
3. Wojciech Huk
4. Jacek Terpiłowski
5. Artur Spychaj
6. Mirosław Chojecki
7. Marcin Grubczyński
8. Waldemar Poręba
9. Marcin Mróz
10. Iwo Kwaczewski
11. Krzysztof Mularczyk
12. Tomasz Florczak

 

 

Tekst: Lech Lewandowski

wszystkie aktualności