przesuń do początku strony

Lista aktualności

08 MAR 2018

Święto Kobiet w Komendzie Głównej PSP

Święto Kobiet w Komendzie Głównej PSP
Święto Kobiet w Komendzie Głównej PSP

Międzynarodowy Dzień Kobiet znalazł swój wyraz w uroczystym spotkaniu, które odbyło się w Komendzie Głównej  Państwowej Straży Pożarnej. Sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wraz z komendantem głównym PSP gen. brygadierem Leszkiem Suskim, jego zastępcami i dyrektorami poszczególnych biur Komendy Głównej PSP złożyli życzenia wszystkim funkcjonariuszkom i pracownicom cywilnym Komendy Głównej PSP, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej PSP w Warszawie oraz Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej.

Składając życzenia, gen. brygadier Leszek Suski przypomniał genezę święta oraz podkreślił rolę kobiet w Państwowej Straży Pożarnej. Duży wkład kobiet w funkcjonowanie naszej służby i wagę ich pracy dla ojczyzny zaakcentował także w swoim wystąpieniu minister Jarosław Zieliński, zwracając przy tym uwagę, że w PSP pełni służbę blisko 4 proc. kobiet, co wiąże się ściśle ze specyfiką służby. Kobiety stanowią też około 70 proc. wszystkich pracowników cywilnych.

Spotkanie przebiegało w życzliwej i ciepłej atmosferze. Panie zostały obdarowane kwiatami i drobnymi upominkami. Muzyczne trio zapewniło wyjątkową oprawę muzyczną. Panowie zagrali smooth jazzowe aranżacje największych hitów Seweryna Krajewskiego.

Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Pierwsze obchody Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Zapoczątkowane zostały przez Socjalistyczną Partię Ameryki. W 1910 r. Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet, który służyć miał krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet.

Zdjęcia: Tomasz Banaczkowski – „Przegląd Pożarniczy”
Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP

09 MAR 2018

Święto Kobiet w Komendzie Głównej PSP

wszystkie aktualności