przesuń do początku strony

Lista aktualności

08 MAR 2018

UROCZYSTE PRZEKAZANIE POJAZDÓW I SPRZĘTU POŻARNICZEGO

UROCZYSTE PRZEKAZANIE POJAZDÓW I SPRZĘTU POŻARNICZEGO
UROCZYSTE PRZEKAZANIE POJAZDÓW I SPRZĘTU POŻARNICZEGO

6 marca 2018 roku w Gdańsku na Targu Węglowym, odbyło się uroczyste przekazanie przez PKN Orlen oraz BP bonów paliwowych, a spółki Grupy Energa, Obrót i Operator na rzecz jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu województwa pomorskiego przekazały 230 tys. zł.

– Pomoc straży pożarnej po zeszłorocznych kataklizmach pogodowych, przede wszystkim po przejściu sierpniowych wichur, była dla nas bezcenna. Nasi monterzy przy usuwaniu skutków nawałnic stanęliby przed znacznie większymi wyzwaniami, gdyby nie strażacy, którzy np. usuwali powalone drzewa na leśnych odcinkach. Na bohaterów z PSP i OSP zawsze można liczyć, dlatego z radością odwdzięczamy się im, zapewniając dostęp do nowego sprzętu, aby wiernie służył w kolejnych działaniach – zaznaczają obaj prezesi.

Gen. brygadier Leszek Suski, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej podkreślał podczas uroczystości, że Postawa odpowiedzialnego pracodawcy bliska jest roli pomocnego sąsiada wobec zagrożeń i wyzwań stojących przed cała wspólnotą. Dodam, że ten rodzaj partnerstwa stanowi tradycję i fundament ochrony przeciwpożarowej. Dlatego pomoc strażom pożarnym świadczona przez kluczowe podmioty bezpieczeństwa energetycznego Polski jest nie tylko realizacją zasad społecznej odpowiedzialności biznesu oraz koncepcyjnej polityki dobroczynności. Działania takich spółek, jak Grupa Energa, są czymś znacznie więcej, znakomitym przykładem dobrego myślenia o współczesnym bezpieczeństwie.

Strażacy z jednostek Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa pomorskiego otrzymali także lekkie, średnie i ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze, sześć łodzi oraz sprzęt: pilarki, zestawy hydrauliczne oraz zapory przeciwpowodziowe.

W trakcie uroczystości gen. brygadier Leszek Suski wręczył:

st. kpt. Błażejowi Chamier Ciemińskiemu – akt powołania na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Chojnicach,
kpt. Pawłowi Gilowi – akt powołania na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego PSP w Gdyni,
st. kpt. Rafałowi Buszek – decyzję administracyjną na stanowisko dowódcy JRG w Chojnicach,
st. kpt. Piotrowi Krzemińskiemu – decyzję administracyjną na stanowisko pełniącego obowiązki dowódcy JRG w Lęborku. 

Po zakończeniu uroczystości w Muzeum II Wojny Światowej obyła się narada podsumowująca funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej w województwie pomorskim w 2017 roku.

Opracowanie: st. kpt. Łukasz Płusa
Zdjęcia: Energa, Andrzej Jakubiak – strazacki.pl, st. kpt. Łukasz Płusa
Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP

08 MAR 2018

UROCZYSTE PRZEKAZANIE POJAZDÓW I SPRZĘTU POŻARNICZEGO

wszystkie aktualności