przesuń do początku strony

Lista aktualności

04 STY 2018

Uroczysta zbiórka w Komendzie Miejskiej PSP w Kaliszu

Uroczysta zbiórka w Komendzie Miejskiej PSP w Kaliszu
Uroczysta zbiórka w Komendzie Miejskiej PSP w Kaliszu

W środę 3 stycznia 2018 r. podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Miejskiej PSP w Kaliszu sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, a wraz z nim komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski oraz wielkopolski komendant wojewódzki PSP bryg. Andrzej Bartkowiak, przekazali do służby nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy.

Pojazd ten zastąpi użytkowany od 2004 r. samochód, który znajduje się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczej-Gaśniczej nr 2 w Kaliszu. – Ten samochód służyć będzie bezpieczeństwu wszystkich mieszkańców tego terenu. Dzisiaj straż pożarna reaguje na najróżniejsze zagrożenia. To, że czujemy się w Polsce bezpiecznie, to zasługa Waszej ofiarności – podkreślił wiceminister Jarosław Zieliński.

Natomiast komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski zwrócił uwagę, że to m. in. dzięki ustawie modernizacyjnej służb mundurowych podległych MSWiA możliwe jest doposażenie zarówno jednostek ochotniczych, jak i Państwowej Straży Pożarnej. W 2017 roku udało się zakupić 334 nowe samochody pożarnicze, ten przekazany w Kaliszu jest kolejnym nabytkiem.
Uroczystość była doskonałą okazją, aby wręczyć akty powołania. 3 stycznia 2018 r. zastępcą komendanta miejskiego PSP w Lesznie został powołany st. kpt. Sebastian Kozłowski, natomiast kpt. Piotr Pietrucha otrzymał powołanie na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Turku.

Warto wspomnieć, że w uroczystości oprócz grona strażaków uczestniczyli parlamentarzyści RP z ziemi kaliskiej, m.in. Piotr Kaleta, Jan Mosiński i Andrzej Wojtyła. Obecni również byli: Andżelika Możdżanowska – sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Zbigniew Hoffmann – wojewoda wielkopolski, ksiądz biskup Edward Janiak, a także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz środków masowego przekazu.

Po uroczystości minister Jarosław Zieliński wraz z komendantem głównym PSP i komendantem wojewódzkim PSP w Poznaniu złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym poległych strażaków.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Sławomir Brandt
Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP

04 STY 2018

Uroczysta zbiórka w Komendzie Miejskiej PSP w Kaliszu

wszystkie aktualności