do góry

Lista aktualności

10 PAŹ 2018

WSPARCIE Z FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI DLA OSP Z PODLASIA

WSPARCIE Z FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI DLA OSP Z PODLASIA
WSPARCIE Z FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI DLA OSP Z PODLASIA

8 i 9 października 2018 roku, zostały podpisane umowy o dofinansowanie, ze środków Funduszu Sprawiedliwości na zakup sprzętu pożarniczego dla jednostek OSP z województwa podlaskiego.  

Nie wyobrażamy sobie systemu bezpieczeństwa w Polsce bez ponad 16 tys. jednostek OSP i setek tysięcy druhen i druhów. Obowiązkiem rządu jest wspieranie strażaków ochotników – powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński podczas uroczystości podpisania umów na dofinansowanie zakupu sprzętu pożarniczego dla jednostek OSP z Podlasia.

Podczas spotkań w siedzibach Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach i Łomży przedstawiciele samorządów województwa podlaskiego podpisali łącznie 53 umowy na dofinansowanie zakupu sprzętu gaśniczego na kwotę ponad 2 mln zł. W poniedziałek (8 października br.), w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku podpisano umowy z samorządowcami z 54 gmin i powiatów o wartości 1,8 mln zł. Łącznie przewidziano wsparcie dla 107 samorządów z tego województwa, na kwotę niemal 4 mln zł. Pieniądze te pozwolą na zakup Ochotniczym Strażom Pożarnym m.in. zestawów ratownictwa medycznego R1, automatycznych defibrylatorów zewnętrznych (AED) oraz zestawów ratownictwa technicznego.

W uroczystym podpisaniu umów uczestniczyli:

– sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – Jarosław Zieliński,
– komendant główny PSP – gen. brygadier Leszek Suski,
– dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości – Mikołaj Pawlak;
– wojewoda Podlaski – Pan Bohdan Paszkowski,
– komendant wojewódzki PSP – nadbryg. Jarosław Wendt,
– prezes Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP – druh Andrzej Koc.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na działanie OSP w 2018 r. z różnych źródeł przeznaczy 137,5 mln zł. Również Program Modernizacji Służb Mundurowych obejmuje strażaków ochotników. Z niego Ochotnicze Straż Pożarne łącznie otrzymają w ciągu czterech lat 501 mln zł. Ponadto w ramach wartego ponad 285 mln zł programu wsparcia dla Ochotniczych Straży Pożarnych zostaną zakupione m.in. 382 wozy bojowe.

Opracowanie: KG PSP na podstawie materiałów MSWiA
Zdjęcia: MSWiA oraz KW PSP w Białymstoku
Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP

10 PAŹ 2018

WSPARCIE Z FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI DLA OSP Z PODLASIA

wszystkie aktualności