do góry

Lista aktualności

23 STY 2008

Wizyta Komendanta Głównego PSP u Metropolity Warszawskiego ks. abp Kazimierza NYCZA

 

W dniu 23 stycznia br. Komendant Główny PSP nadbryg. Wiesław Leśniakiewicz z zastępcami: nadbryg. Markiem Kowalskim, nadbryg. Januszem Skulichem oraz st. bryg. Piotrem Kwiatkowskim, a także Kapelanem Krajowym Strażaków ks. mł. bryg. Krzysztofem Jackowskim  złożył wizytę Metropolicie Warszawskiemu ks. abp. Kazimierzowi Nyczowi.

Podczas wizyty nawiązano do wcześniejszych spotkań, które miały miejsce w okresie, kiedy ks. abp Kazimierz Nycz był biskupem sufraganem krakowskim, a następnie biskupem ordynariuszem koszalińsko-kołobrzeskim.
W trakcie rozmowy wspminano najważniejsze zdarzenia na przestrzeni ostatnich lat m.in. wybuch gazu w warszawskiej Rotundzie, katastrofę samolotu w Lesie Kabackim,katastrofę budowlaną Hali Międzynarodowych Targów Katowickich oraz akcje ratownicze na jeziorach.
Rozmawiano również o planach na najblilższą przyszłość w Państwowej Staży Pożarnej.
Jego Ekscelencja ks. abp Nycz zapewnił o modlitwie za pomyślność tych planów i zamierzeń, a także udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. Na zakończenie Komendant Główny PSP nadbryg. Wiesław Leśniakiewicz zaprosił Księdza Arcybiskupa do złożenia wizyty w Komendzie Głównej PSP i zapoznania się z funkcjonowaniem Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności, a także zwiedzenia Muzeum Pożarnictwa i JR-G nr 4 m. st. Warszawy. Jego Ekscelencja potwierdził przyjęcie zaproszenia.

 

 

 

 

wszystkie aktualności